Ceny tuczników w UE bez zmian

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
20-06-2018,18:05 Aktualizacja: 20-06-2018,17:59
A A A
Tuczniki w Niemczech w poprzednim tygodniu potaniały o 3 centy do wartości 1,44 euro za kg wagi bitej ciepłej. W bieżącym tygodniu mimo umiarkowanego popytu na ten surowiec utrzymał on cenę na tym samym poziomie.
 
Rynek żywca wieprzowego w Unii Europejskiej w ubiegłym tygodniu przyniósł stabilizację cen. Zostały one utrzymane na poziomie sprzed tygodnia. 
 
Ceny tuczników w Niemczech mimo presji czterech głównych przetwórców i mniejszej podaży żywca również pozostały bez zmian.
 
wirus asf, ognisko asf, trzoda chlewna, zasady bioasekuracji

124 ognisko ASF stało się faktem

Ogniska ASF wybuchają z niespotykaną do tej pory częstotliwością. Dwa dni temu 18 czerwca główny lekarz weterynarii poinformował o czterech. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że w woj. lubelskim wybuchło kolejne, już 124 ognisko. Wirus ASF dostał...
Głównym czynnikiem wpływającym na cenę była słaba sprzedaż na rynku krajowym oraz brak ożywienia eksportu. 
 
Trendu niemieckiego z ubiegłego tygodnia nie powieliły inne rynki. Jak informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej we Francji i Hiszpanii cena nieznacznie wzrosła. Austria podobnie jak Holandia i Dania utrzymała ją na niezmienionym poziomie. 
 
W bieżącym tygodniu w Niemczech podaż żywca pokrywa zapotrzebowanie przetwórców. Tak więc w dniu 20 czerwca cena tuczników w Niemczech została utrzymana na poziomie 1,44 euro za kg wbc, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 6,22 zł.
 
  • Informacje dotyczące sytuacji na rynku trzody chlewnej oraz tematy związane z hodowlą i produkcją można znaleźć w dwumiesięczniku Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA