Ceny tuczników pną się w górę

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
05-06-2023,15:50 Aktualizacja: 05-06-2023,15:47
A A A
Na europejskim rynku żywca wieprzowego odnotowano wzrost cen. Krajowe zakłady również podniosły stawki, co jest efektem niskiej podaży tuczników.
 
Rynek trzody chlewnej zmaga się z niską podażą żywca. Dodatkowo zakłady odnotowały wyższy popyt ze strony konsumentów spowodowany korzystną pogodą, co sprzyja sezonowi grillowemu.  
 
W wielu krajach europejskich cena tuczników wzrosła. W Belgii tuczniki podrożały o 6 centów za kilogram a w Holandii i Austrii o 5 centów. Z kolei w Danii, Francji i Hiszpanii ceny pozostały bez zmian. 
 
Rolniczy handel detaliczny, RHD, hodowla świń, puławska, sprzedaż bezpośrednia, produkcja tuczników,

Hodują i tuczą świnie oraz sprzedają w RHD

Zajmowali się produkcją materiału hodowlanego oraz tuczników. Kryzys na rynku spowodował, że zdecydowali się na rolniczy handel detaliczny, który stał się dla nich dodatkowym źródłem dochodów.    Robert...
Na Półwyspie Iberyjskim, jak podaje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej Polpig, zbyt mała podaż surowca przyczynia  się do stopniowego wprowadzania 4-dniowego tygodnia pracy w zakładach przetwórczych.  
 
W Niemczech w ostatnich notowaniach dużej giełdy z 2 czerwca cena tuczników została utrzymana na poziomie 2,38 euro za kg wagi bitej ciepłej (wbc), co w przeliczaniu na polską walutę daje około 10,67 zł. 
 
W Polsce ubojnie poszukują tuczników, których cena rośnie ze względu na niewystarczającą podaż żywca. W ubiegłym tygodniu rzeźnie płaciły od 11,20 do 11,35 zł za kg klasy E. 
 
Handel wieprzowiną nie osiąga zakładanego poziomu i dlatego część zakładów ogranicza liczbę ubojów. Dodatkowo czeka nas kolejny wolny dzień (8 czerwca), co skróci tydzień pracy.  
 

Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pięć kroków do sukcesu

-Dzięki dywersyfikacji nadal tuczy

-Audyt rzeźniany 

-ASF znów w natarciu

-Biogazownie - zasada działania

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2023

Hoduj z głową bydło:

-Białogrzbiete to spokojna rasa

-Detoksykanty zabezpieczają

-Tajemnice rekordowej produkcji 

-Ubój na pastwisku bez stresu

 

PRENUMERATA