Cena warchlaków nieznacznie wzrosła

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
03-09-2020,11:30 Aktualizacja: 03-09-2020,9:05
A A A
Warchlaki w Danii w dwóch grupach zdrowotnych podrożały o 5 koron duńskich (DKK) za zwierzę. Z kolei notowania warchlaków w Niemczech pozostały bez zmian. 
 
Cena warchlaków w Danii opublikowana 27 sierpnia uległa drobnym korektom i obowiązuje od 31 sierpnia do 6 września bieżącego roku. 
 
Zwierzęta o statusie zdrowotnym SPF Region 2/3 PRRS negatywny podobnie jak w poprzednich notowaniach kosztują 345 DKK za sztukę, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 204,42 zł.
 
cena wieprzowiny, mięso wieprzowe, spadek cen wieprzowiny w sklepach, ASF, koronawirus, nadprodukcja, mniejsze spożycie,

Wieprzowina w sklepach tanieje. To nie koniec obniżek?

Mięso wieprzowe w wakacje potaniało o ponad 4%. Największe spadki dotyczyły supermarketów.   Według raportu Hiper-Com Poland i serwisu DING.pl wynika, że w wakacje wieprzowina w sklepach potaniała o przeszło 4%. Zmiana ta dotyczy...
Warchlaki o statusie zdrowotnym SPF Region 2/3 PRRS pozytywny podrożały o 5 DKK do wartości 315 DKK za zwierzę. W przeliczeniu na polską walutę daje to około 186,65 zł.
 
Zwierzęta konwencjonalne również podrożały o 5 DKK do wartości 305 DKK, czyli około 180,72 zł - informuje portal warchlaki.com.pl.
 
Cena warchlaków w Danii zazwyczaj jest określana dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. 
 
W Niemczech według danych opublikowanych 29 sierpnia cena warchlaków pozostała bez zmian na poziomie 39 euro za zwierzę. 
 
W przeliczeniu na polską walutę jest to około 171,94 zł. Cena ta dotyczy zwierząt o średniej masie 25 kg i obowiązuje od 31 sierpnia do 6 września.
 
  • Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA