Cena tuczników utrzymała się bez zmian

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
11-04-2018,16:35 Aktualizacja: 11-04-2018,16:37
A A A
Cena żywca wieprzowego w Niemczech piąty tydzień z rzędu pozostała bez zmian i w dniu 11 kwietnia wyniosła 1,45 euro za kilogram wagi bitej ciepłej. Francja, Austria i Dania wzorem Niemiec również utrzymały ceny na poziomie sprzed tygodnia.
 
Sprzedaż wieprzowiny wzrosła w wyniku poprawy pogody i rozpoczęcia sezonu grillowego. Jednak nie przełożyło się to na zmianę cen tuczników. W Niemczech nie zanotowano nadwyżki żywca wieprzowego w okresie okołoświątecznym. Wręcz przeciwnie niektóre zakłady przetwórcze zaczynają rozglądać się za odpowiednim surowcem. 
 
walka z asf w polsce, chłodnie na tusze dzików, Marcin Bustowski, Związek Zawodowy Rolników Rzeczpospolitej Solidarni

ASF wychodzi ze "skrzynki"? Chłodnie na tusze dzików stały otworem

W walce z ASF każde potencjalne źródło rozprzestrzeniania się wirusa jest bardzo groźne. Na jedno z nich, którego zresztą nikt by się nie spodziewał, zwrócił na posiedzeniu sejmowej komisji rolnictwa Marcin Bustowski, szef...
Wyjątek stanowią firmy zajmujące się eksportem wieprzowiny, które obniżyły cenę o 3 centy. We Francji, Austrii i Danii podobnie jak w Niemczech utrzymały się one na poziomie sprzed tygodnia, mimo niewielkiej nadwyżki żywca wieprzowego na lokalnych rynkach.
 
Z kolei w Holandii została ona zmniejszona o 3 centy, a w Hiszpanii po raz piąty z rzędu utrzymała się na tym samym poziomie. Było to spowodowane rosnącym popytem wewnętrznym.
 
Według informacji Krajowego Związku Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej w bieżącym tygodniu w Niemczech dwie największe rzeźnie, które żądały redukcji ceny spowodowały niewielki zator w sprzedaży żywca. 
 
Jednak w wyniku dobrej pogody sprzedaż wieprzowiny utrzymała się na wysokim poziomie, a cena tuczników wyniosła 1,45 euro za kg wagi bitej ciepłej, co w przeliczeniu na polską walutę daje to około 6,1 zł.
 
W Stanach Zjednoczonych niskie notowania ceny tuczników stymulują popyt ze strony handlu. Jednak zazwyczaj okres letni przynosi ich wzrost, który tym razem może być blokowany wprowadzeniem 25 proc. cła na amerykańską wieprzowinę przez władze chińskie. 
 
Skutkiem tego może być wyparcie amerykańskich eksporterów z rynku chińskiego. Obecnie jego udział stanowi 2 proc. całości produkcji wieprzowiny w USA.
 

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA