Biedronka sprzedaje wieprzowinę ze stref ASF

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
25-09-2021,8:00 Aktualizacja: 24-09-2021,15:20
A A A

Biedronka poinformowała swoich klientów o tym, że od tego tygodnia w jej ofercie znajduje się świeże mięso wieprzowe pochodzące od tuczników wyprodukowanych w obszarze zagrożenia III ASF.

Świeże mięso wieprzowe jest na opakowaniach oznaczone nowym znakiem weterynaryjnym. W komunikacie sieć poinformowała swoich klientów czym jest ten znak i dlaczego może się pojawić na poszczególnych partiach produktów z mięsa wieprzowego.

Świeże mięso musi być oznakowane po to, aby możliwa była identyfikacja jego pochodzenia.

Biedronka do tej pory w swojej ofercie miała mięso oznaczone literami PL WE (Wspólnota Europejska) z unikalnym numerem wpisanym w owal.

tuczniki, cena tuczników, wieprzowina, mięso wieprzowe, tuczniki w Niemczech, VEZG, żywiec wieprzowy, świnie

Ceny tuczników w końcu wzrosną?

Cena tuczników w notowaniach dużej niemieckiej giełdy VEZG z 22 września, pozostała na poziomie 1,25 euro za kg wagi bitej ciepłej. "Na niemieckim rynku trzody chlewnej sprzedaż rozwija się w różny sposób, w zależności od...

Od tego tygodnia w ofercie sieci można znaleźć również mięso wieprzowe oznaczone nowym symbolem składającym się z liter PL IW z unikalnym numerem wpisanym w okrąg.

Nowy symbol koła oznacza, że mięso wieprzowe pochodzi z obszaru objętego ograniczeniami III jednak nie z gospodarstw, w których wykryto ASF.

Biedronka zapewnia, że mięso oznaczone okrągłymi znakami pochodzi od zwierząt, które zostały przebadane i oznaczone jako wolne od ASF.

Stada świń w całej Polsce, a zwłaszcza w strefie czerwonej, znajdują się pod stałym nadzorem Inspekcji Weterynaryjnej.

Sieć informuje również, że nie ma różnic w jakości między mięsem wieprzowym oznaczonym którymkolwiek z tych znaków.

wirus asf, ognisko asf, afrykański pomór świń, ferma trzody chlewnej, zabite świnie, trzoda chlewna, bioasekuracja

ASF. Wybuchło 104. ognisko choroby

Główny lekarz weterynarii poinformował o wybuchu 104. ogniska afrykańskiego pomoru świń w Polsce w 2021 roku. Tym samym ich liczba przekroczyła odnotowaną w całym 2020 r., w którym służby potwierdziły łącznie 103 ogniska. Ognisko ASF...

- Dzięki naszym systemom jakości jesteśmy w stanie prześledzić dokładnie losy każdego kawałka świeżego mięsa, zanim trafiło na nasze półki. Ponadto ściśle współpracujemy z inspekcjami sanitarną oraz weterynaryjną z nadrzędnym celem dostarczania naszym klientom najlepszych jakościowo produktów, a także kompletu informacji niezbędnych klientom do podjęcia świadomych decyzji konsumenckich - tłumaczy w komunikacie Tomasz Grzegorczyk, dyrektor działu kontroli jakości produktów świeżych i bezpieczeństwa żywności w sieci Biedronka.

Sieć poinformowała także swoich klientów o tym, że ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, w związku z czym nie stwarza on zagrożenia dla ich zdrowia lub życia.

Komunikat sieci Biedronka w sprawie sprzedaży wieprzowiny od tuczników pochodzących ze strefy czerwonej znajdziesz TUTAJ

  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stres cieplny w chłodni

-Dlaczego nie białko ogólne?

-Łubin jest dobry dla świń

-Piętrowa chlewnia

-Jak zmienia się rynek?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2022

Hoduj z głową bydło:

-Cena zawodzi hodowców

-Mleczna gala

-Aby było zdrowo i opłacalnie

-Witamina E i selen dla opasów

-Najważniejsze pierwsze dni

 

PRENUMERATA