Agro Days Dni Hodowcy 2017 już za kilka dni

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
11-10-2017,12:30 Aktualizacja: 11-10-2017,12:26
A A A

Jak podnieść wydajność mleczną, co zrobić by zwiększyć produkcyjność loch, jak produkować bez antybiotyków, o czym pamiętać projektując lub remontując obiekt inwentarski, jakie są aktualne trendy i perspektywy rozwoju rynku?

To tylko kilka pytań, na które hodowcom z całej Polski odpowiedzą branżowi eksperci podczas I edycji Agro Days Dni Hodowcy 2017.

Konferencja przeznaczona dla hodowców bydła mlecznego, trzody chlewnej oraz drobiu odbędzie się w najbliższy weekend w Warszawie.

soja, śruta sojowa, soja GMO, śruta rzepakowa

Soja GMO będzie mogła być stosowana po 2019 roku?

Ministerstwo rolnictwa chce po raz kolejny przesunąć zakaz stosowania w paszach dla zwierząt soi modyfikowanej genetycznie. Jak informuje TVP 1 ma to jednak być już ostatnia taka decyzja. Soja GMO trafia każdego roku do Polski w ilości około 2,5...

Swoją obecność potwierdzili przedstawiciele m. in. Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Głównego Inspektoratu Weterynarii, Krajowej Rady Drobiarstwa czy też Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Będą oni dyskutować m. in. o konkurencyjności polskich produktów.

Na 15 tys. metrów kwadratowych hali MT Polska w Warszawie ponad 75 firm przeprowadzi razem ponad 30 warsztatów oraz ponad 50 konferencji i paneli dyskusyjnych. Zaprezentują one także swoją ofertę i nowości służąc zarazem wsparciem i doradztwem. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami. Atrakcje przygotowano także dla dzieci.

Przez zabawne widowisko "Daj krowie w żłobie, ona da i Tobie" przedstawione zostanie kompendium wiedzy na temat dobrostanu krów.

W sektorze drobiu na odwiedzających czekać będzie specjalna ścieżka edukacyjna odpowiedzialnego hodowcy drobiu, której przebycie kończy się uzyskaniem certyfikatu.

mleko, produkty mleczarskie, masło, sery

Masło w końcu przestanie drożeć?

Cena masła przestała rosnąć, a na giełdzie w Nowej Zelandii odnotowano pierwszy od wielu miesięcy spadek - informuje TVP 1. W Europie z kolei wzrosty cen zostały zahamowane już pod koniec września. Masło zaczyna notować pierwsze spadki. Tak stało...

Dla hodowców trzody chlewnej przygotowano interaktywne quizy.

W programie Agro Days znajduje się także konferencja "Made in Poland - jak wykreować modę na polskie produkty? Polska żywność - szanse i perspektywy", która zainauguruje wydarzenie.

Eksperci porozmawiają na tematy związane z atrakcyjnością polskich produktów i ich cechami szczególnie docenianymi przez konsumentów. Poruszone zostaną tematy dotyczące m. in. obawy przed dodatkami genetycznie modyfikowanymi, antybiotykami i konserwantami, a także o bezpieczeństwa produkcji oraz  wsparcia dla polskich hodowców.

Hodowcy bydła będą mogli zobaczyć prezentacje gospodarstw, a także posłuchać wykładów zatytułowanych m. in. jak opłacalnie produkować mleko?, intensywny odchów cieląt, Keno-M - brakujące ogniwo w kontroli mastitis, SexcelTM - technologia XXI wieku w genetyce seksowanej, ekonomika hodowli bydła, higiena a program ograniczenia antybiotyków, analiza "tabulogramów" pod kątem dobrego zasuszania krów, czy jak interpretować wyniki badań mikrobiologicznych i antybiogramów?

ASF, odstrzał sanitarny dzików, bioasekuracja ferm

ASF - sam odstrzał dzików nie wystarczy

Odstrzał sanitarny dzików oraz eliminowanie produkcji świń w gospodarstwach nie przestrzegających zasad bioasekuracji w promieniu 3 km od ogniska jest w stanie ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa afrykańskiego pomoru świń.  ...

Hodowcy trzody chlewnej posłuchają wykładów zatytułowanych m. in. genetyka jako kluczowy czynnik efektywnej produkcji, inwestycja - jak sobie z nią poradzić i nie utknąć w gąszczu przepisów, wypracowanie standardu jako warunek sukcesu producenta prosiąt, zwiększenie produkcyjności loch, płynne żywienie - po prostu warto oraz bioasekuracja na fermie trzody chlewnej.

Hodowcy drobiu posłuchają wykładów zatytułowanych m. in. bezpieczeństwo łańcucha dostaw, produkcja drobiu wolna od antybiotyków: fakty i mity, produkcja drobiarska oczami konsumenta, finansowanie branży drobiarskiej w kontekście zagrożenia ptasią grypą, modele integracji zwierzęcej, przyszłość drobiarstwa w Polsce i na świecie, systemy alternatywne, fitobiotyki w żywieniu drobiu jako naturalne wsparcie w redukcji używania antybiotyków, innowacje w zarządzaniu fermą.

Dla zarejestrowanych na stronie wydarzenia parking i strefa cateringowa są bezpłatne.

Szczegółowy program wydarzeń i rejestracja znajdują się na stronie www.agrodays.pl.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA