W skupie drobiu dominują spadki cen

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
28-11-2023,12:30 Aktualizacja: 28-11-2023,9:33
A A A
Ceny w skupie większości gatunków żywca drobiowego w trzecim tygodniu lipca odnotowały spadek. W odniesieniu do cen uzyskiwanych przed rokiem największe obniżki, bo aż o 33% dotyczyły indyków.  
 
W trzecim tygodniu listopada kurczęta brojlery skupowano średnio po 4,92 zł za kg. Cena ta była o 2 gr za kg niższa niż w poprzednim tygodniu oraz o około 2% niż przed miesiącem, a także o 18,5% niż przed rokiem. 
 
Notowania indyków, podobnie jak przed tygodniem, ukształtowały się na poziomie 6,11 zł za kg. Były one o 4 gr za kg wyższe niż przed miesiącem, ale aż o 33% niższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku. 
 
HPAI, grypa ptaków, ognisko HPAI, Inspekcja Weterynaryjna, hodowcy drobiu, bioasekuracja, WOAH

Polska stara się o uwolnienie od grypy ptaków

Główny lekarz weterynarii poinformował o złożeniu do Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (WOAH) deklaracji o odzyskaniu statusu kraju wolnego od wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI). Ogniska HPAI w Polsce wybuchły w 8 i 16...
Za gęsi tuczone, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, dostawcy uzyskiwali średnio 14,96 zł za kg. Było to o 2% mniej niż przed tygodniem oraz o 3% niż przed miesiącem oraz o 15% niż przed rokiem.
 
Za kaczki brojlery płacono średnio 7,01 zł za kg, czyli o 1% więcej niż przed tygodniem. Cena ta była jednocześnie o 1 gr za kg niższa niż przed miesiącem oraz o 9% niż przed rokiem. 
 
Zakłady drobiarskie w okresie od 13 do 19 listopada sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 7,07 zł za kg. Ich cena była o 8% niższa niż w poprzednim tygodniu i o 1% niż przed miesiącem oraz o 16% niż w analogicznym okresie 2022 r. 
 
Tuszki indyków zbywano średnio po 13,48 zł za kg. Było to o 3% drożej niż przed tygodniem oraz o 1% niż miesiąc wcześniej, ale o 14% taniej niż przed rokiem.
 
Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków

 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2024

Hoduj z głową bydło:

-Gdy brakuje kiszonki z kukurydzy

-Kiszonki i woda nie mogą zamarzać

-Zimny wychów na zdrowie

-Jak walczyć z chorobami racic?

 

PRENUMERATA