Produkcja kurcząt znowu pójdzie w górę. Najwięksi gracze rosną w siłę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: FAMMU/FAPA, (em) | redakcja@agrpolska.pl
21-04-2017,11:30 Aktualizacja: 21-04-2017,11:54
A A A

Według najnowszych prognoz Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa (USDA), po nieznacznym spadku w ubiegłym roku, w bieżącym światowa produkcja mięsa kurcząt wzrośnie o 0,8 proc. do 89,5 mln ton.

Wytwórczość pójdzie w górę przede wszystkim u największych producentów i eksporterów, czyli w  USA, Brazylii, UE oraz Indiach. Po raz kolejny - tym razem aż o 11 proc. - obniży się natomiast produkcja w Chinach. To efekt zakazu importu stad zarodowych z USA i UE oraz epidemii ptasiej grypy w kraju - informuje FAMMU/FAPA.

kurczęta, łapy kurczęce, drób, eksport drobiu, Krajowa Izbę Producentów Drobiu i Pasz, mariusz szymyślik

Łapy kurcząt pilnie poszukiwane. A niedawno był to odpad

Od kilku miesięcy, najbardziej poszukiwaną na polskim rynku częścią kurczaka, są łapy - wynika z monitoringu rynku prowadzonego przez Krajową Izbę Producentów Drobiu i Pasz. Ten zaskakujący dla konsumenta fakt wiąże się z silnym popytem z...

Z kolei Rosja będzie zwiększała produkcję, ale w mniejszym stopniu niż w poprzednich dwóch latach, ze względu na trudną sytuację gospodarczą państwa i rosnące koszty produkcji.

Globalny eksport mięsa kurcząt pójdzie w górę już drugi rok z rzędu o ok. 4,5 proc. do rekordowego poziomu 11,2 mln ton. Wysyłki zwiększą czołowi eksporterzy - Brazylia i USA, którzy mają łącznie trzy czwarte udziału w światowym wywozie. Znaczny wzrost brazylijskiej sprzedaży będzie możliwy dzięki posiadaniu statusu kraju wolnego od ptasiej grypy.

Utrzyma się wysoki popyt na mięso kurcząt ze strony rynków azjatyckich. Import zwiększą znacznie Chiny, a także Korea Płd., gdzie dokonano masowych ubojów z uwagi na zagrożenie ptasią grypą.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zastosowanie fotowoltaiki w chlewni

-Jak zabezpieczyć chlewnię przed ASF?

-Inteligentne rozwiązania w nowoczesnej tuczarni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA