Krajowe ceny drobiu kontynuują spadek

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
05-05-2023,12:35 Aktualizacja: 05-05-2023,11:39
A A A
Żywiec drobiowy w trzecim tygodniu kwietnia ponownie potaniał. W ciągu roku cena kurcząt brojlerów spadła o 5%. 
 
Na rynku krajowym w dniach od 17 do 23 kwietnia odnotowano spadki cen skupu wszystkich monitorowanych gatunków żywca drobiowego. 
 
Najbardziej potaniały indyki, za które dostawcy uzyskiwali średnio 8,84 zł za kg. Ich cena była o 1% niższa niż tydzień i miesiąc wcześniej, a także o 6% wyższa niż przed rokiem. 
 
Kurczęta brojlery w ciągu tygodnia potaniały o 2 gr za kg do wartości 5,76 zł za kg. Były one jednocześnie o 2% tańsze niż przed miesiącem, a także o 5% niż przed rokiem.
 
#HodowcyRazem, mięso, drób, drobiarstwo, drobiarze, mięso drobiowe, Ukraina, jaja, import z Ukrainy, żywiec drobiowy

Ukraińskie produkty drobiowe powinny być objęte cłem

"Reprezentując organizacje polskich hodowców i producentów mięsa drobiowego apelujemy o nie przedłużanie na kolejne lata zawieszenia ceł i kontyngentów dla ukraińskiego mięsa drobiowego i jaj" czytamy w komunikacie...
Dostawcy za kaczki brojlery uzyskiwali średnio 7,69 zł za kg. Cena ta była o 2 gr za kg niższa niż przed tygodniem oraz o 1 gr za kg niż przed miesiącem. Kaczki były również o 11% droższe niż przed rokiem. 
 
Cena tuszek kurcząt patroszonych z szyjami, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, ukształtowała się na poziomie 8,54 zł za kg. Była ona o 6% niższa niż w poprzednim tygodniu. Tuszki kurcząt były o 8,5% tańsze niż przed miesiącem oraz o 17% tańsze niż przed rokiem. 
 
Tuszki indyków patroszonych zbywano średnio po 14,66 zł za kg, czyli o 4% taniej niż tydzień wcześniej. Ich cena w trzecim tygodniu kwietnia była wyższa niż przed miesiącem o 1% oraz o 5% niż przed rokiem.
 
Według wstępnych danych GUS w pierwszym kwartale 2023 r. do podmiotów skupujących dostarczono 745 tys. ton żywca drobiowego, to o 9% więcej w odniesieniu do analogicznego okresu 2022 r. 

Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2023

Hoduj z głową świnie:

-Chiny wałczą z ASF

-Hodowca wygrał z ARiMR

-Oszczędzaj z głową

-Przepis na superlochy

-Rzucił korporację dla świń

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2023

Hoduj z głową bydło:

-Sprzeciw wobec zakazu

-Termin zbioru musi być trafiony

-Mają podążać za paszą

-Trzyma mastitis  ryzach

-Co stosować na muchy?

 

PRENUMERATA