Gęsi potaniały, a cena kurcząt brojlerów i indyków wzrosła

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
29-09-2022,13:00 Aktualizacja: 29-09-2022,10:59
A A A
Cena żywca drobiowego w pierwszej połowie września uległa znacznym zmianom. Gęsi tuczone mocno potaniały, a notowania kurcząt brojlerów i indyków wzrosły. 
 
Dostawcy za kurczęta brojlery w dniach 12 – 18 września uzyskiwali średnio 6,11 zł za kg. Cena ta była o 2 gr za kg wyższa niż w poprzednim tygodniu oraz o 4 gr za kg niż przed miesiącem, a także o 53% niż przed rokiem.
 
Indyki skupowano średnio po 8,61 zł za kg. Było to około 1% drożej niż w poprzednim tygodniu i przed miesiącem, a także o 76,5% niż w tym samym okresie ubiegłego roku. 
 
MHP, wojna w Ukrainie, produkcja drobiu, eksport mięsa drobiowego

Ukraiński gigant wkrótce ruszy na sto procent

MHP, największe ukraińskie przedsiębiorstwo drobiarskie zamierza przed końcem roku uzyskać sto procent wykorzystania mocy produkcyjnych we wszystkich zakładach - poinformowała agencja Bloomberg. Jak podaje Krajowa Izba Producentów Drobiu i...
Cena gęsi tuczonych w ciągu tygodnia spadła aż o 9 gr za kg do wartości 15,97 zł za kg. Jednocześnie była ona o 2% wyższa niż przed miesiącem i o 64% niż przed rokiem.
 
Producenci za kaczki brojlery uzyskiwali 7,39 zł za kg. Cena ta była zbliżona do tej ustalonej przed tygodniem i przed miesiącem. Żywiec ten był jednocześnie o 49% droższy niż przed rokiem.
 
Zakłady drobiarskie w pierwszej połowie września tuszki kurcząt patroszonych sprzedawały średnio po 9,75 zł za kg. Cena ta była o 6% wyższa niż w poprzednim tygodniu i o 3,5% niż przed miesiącem. 
 
Tuszki indyków zbywano średnio po 14,75 zł za kg. Ich cena była odpowiednio o 1% i o 4% wyższym niż tydzień i miesiąc wcześniej. W porównaniu z cenami uzyskiwanymi przed rokiem tuszki kurcząt podrożały o 84%, a tuszki indyków o 38%.
  

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2023

Hoduj z głową świnie:

-Chiny wałczą z ASF

-Hodowca wygrał z ARiMR

-Oszczędzaj z głową

-Przepis na superlochy

-Rzucił korporację dla świń

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2023

Hoduj z głową bydło:

-Sprzeciw wobec zakazu

-Termin zbioru musi być trafiony

-Mają podążać za paszą

-Trzyma mastitis  ryzach

-Co stosować na muchy?

 

PRENUMERATA