Dwa ogniska HPAI i ponad 47 tys. sztuk drobiu do utylizacji

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
19-01-2021,9:30 Aktualizacja: 19-01-2021,9:30
A A A
Służby weterynaryjne poinformowały o dwóch kolejnych ogniskach ptasiej grypy (HPAI) w Polsce. Obecność wirusa potwierdzono w gospodarstwie w woj. zachodniopomorskim oraz kujawsko-pomorskim.
 
Główny lekarz weterynarii potwierdził wystąpienie 6. i 7. w 2021 r. ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków u drobiu w Polsce.
 
Choroba została stwierdzona na postawie wyników badań laboratoryjnych wykonanych w PIWet-PIB Puławy w 16 i 17 stycznia 2021 r.
 
Ognisko ptasiej grypy nr 6 w 2021 r. stwierdzono w gospodarstwie komercyjnym utrzymującym 13 558 indyków rzeźnych w wieku 22 i 19 tygodni. 
 
ceny drobiu, żywiec drobiowy, indyki, kurczęta, tuszki, brojlery, eksport, import, Polska

Wzrost cen na rynku drobiu

Cena skupu żywca drobiowego pod koniec roku wzrosła. Trend ten dotyczył również mięsa drobiowego.    Żywiec drobiowy w skupie w dniach od 21 grudnia do 3 stycznia odnotował kolejne wzrosty cen.   Kurczęta brojlery podrożały w...
Gospodarstwo jest położone w miejscowości Czerników w gminie Myślibórz w powiecie myśliborskim w woj. zachodniopomorskim.
 
Ognisko choroby nr 7 w 2021 r. stwierdzono w gospodarstwie komercyjnym utrzymującym 34 109 kur reprodukcyjnych w wieku 42 tygodni. 
 
Gospodarstwo jest zlokalizowane w miejscowości Dulsk w gminie Inowrocław w powiecie inowrocławskim w woj. kujawsko-pomorskim.
 
W gospodarstwach tych wdrożono wszelkie procedury zwalczania przewidziane w przypadku wystąpienia HPAI, określone w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 grudnia 2007 r. w sprawie zwalczania grypy ptaków. 
 
Wokół ognisk choroby w promieniu 10 km wyznaczono obszary zapowietrzone i zagrożone.
  

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zapobieganie biegunkom u prosiąt

-Krajowe białko na polu i w korycie

-Mineralne dla loch prośnych

-Sposoby na zapachy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2021

Hoduj z głową bydło:

-Co czeka rynek mleka

-Zmodernizowany opas

-Bydło na lekkie gleby

-Jak zasuszać krowy ?

-O laktację trzeba zadbać

 

PRENUMERATA

 

KONGRES EKMA 2021