Cena skupu większości gatunków drobiu spadła

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
09-12-2020,12:30 Aktualizacja: 09-12-2020,10:00
A A A
Kurczęta brojlery w ostatnim tygodniu listopada potaniały o 0,5%. Te same trendy odnotowała cena indyków i kaczek brojlerów, a jej wzrost dotyczył gęsi tuczonych.
 
Cena kurcząt brojlerów w dniach 23-29 listopada wyniosła 3,04 zł za kg i była o 0,5% nizsza niż w poprzednim tygodniu. 
 
Kurczęta były jednocześnie o 3% tańsze niż przed miesiącem i o 4,5% tańsze niż przed rokiem – informuje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
 
Indyki w odniesieniu do poprzedniego tygodnia potaniały o 0,5% do wartości 4,11 zł za kg. Ich cena była o około 2% niższa niż przed miesiącem i o 29% niższa niż przed rokiem. 
 
 
Wipasz, budowa fermy drobiu, protesty mieszkańców, uciążliwe zapachy, Pasłęk, trasa S7

Kolejna próba budowy fermy drobiu i kolejne protesty

Powrócił pomysł na budowę kurzej fermy przy trasie S7 w gminie Pasłęk. Pierwszą próbę budowy podjęto w 2015 r., ale ze względu na protesty mieszkańców, wycofano się z tej inwestycji.   Firmy Wipasz wznowiła starania o...
Cena gęsi tuczonych ukształtowała się na poziomie 8,25 zł za kg. To o 2% więcej niż tydzień wcześniej oraz o 10% więcej niż przed miesiącem i 9% mniej jak przed rokiem.
 
Kaczki brojlery potaniały o 1 gr do wartości 4,26 zł za kg. Cena ta była jednocześnie o 1 gr niższa niż przed miesiącem oraz o 2% niższa jak przed rokiem. 
 
W ostatnim tygodniu listopada br. w porównaniu do poprzedniego tygodnia tuszki kurcząt patroszonych potaniały o 6%, do wartości 3,49 zł za kg. Cena ta była o 24% niższa niż w poprzednim miesiącu oraz o 28% niższa niż przed rokiem. 
 
Tuszki indyków utrzymały cenę sprzed tygodnia, która wynosiła 9,00 zł za kg. Była ona jednak o 3 gr niższa niż przed miesiącem i o 9% niższa niż w analogicznym okresie 2019 r.
 
 
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA