Ceny w skupie bydła rzeźnego wzrosły

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
31-01-2024,9:00 Aktualizacja: 31-01-2024,8:59
A A A
Notowania w skupie bydła w trzecim tygodniu stycznia wzrosły niemal we wszystkich monitorowanych kategoriach wiekowych. Spadek cen dotyczył jedynie bydła w wieku 8-12 miesięcy. 
 
Krajowe zakłady w dniach od 15 do 21 stycznia za bydło ogółem płaciły średnio 9,87 zł za kilogram wagi żywej, czyli o 1,8% więcej niż przed tygodniem. Cena ta była jednocześnie o 4,7% wyższa niż przed miesiącem i o 7,3% niższa niż uzyskiwali producenci przed rokiem. 
 
Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW, dostawcy za bydło w kategorii wiekowej 8-12 miesięcy uzyskiwali średnio 10,02 zł za kg. Notowania te były o 0,4% niższe niż przed tygodniem oraz o 0,1% wyższe niż przed miesiącem. Cena ta była jednocześnie o 8,1% niższa niż przed rokiem.
 
10 Forum Sektora Wołowiny, wołowina, bydło mięsne, producenci bydła, opasy, mamki, cielęta, dobrostan bydła mięsnego

X Forum Sektora Wołowiny już w piątek

10 edycja Forum Sektora Wołowiny pod hasłem: „Produkcja zrównoważona - szanse i zagrożenia” odbędzie się 2 lutego w Marriott Warsaw Hotel. Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego, Rada Sektora Wołowiny oraz...
Dostawcy za byki w kategorii wiekowej 12-24 miesiące uzyskiwali średnio 10,94 zł za kg. Cena ta była o 1% wyższa niż przed tygodniem i o 1,5% niż przed miesiącem. Byki te były jednocześnie o niemal 5% tańsze niż przed rokiem. 
 
Byki powyżej 24 miesięcy w ciągu tygodnia podrożały o 1,3% do wartości 10,83 zł za kg. Cena ta była o 1,8% wyższa niż przed miesiącem oraz o 5,1% niższa niż przed rokiem. 
 
Producenci za krowy uzyskiwali średnio 7,87 zł za kg, czyli o 3,4% więcej niż przed tygodniem. Cena ta była jednocześnie o 4,2 % wyższa niż przed miesiącem, a także o ponad 10% niższa niż przed rokiem. 
 
Jałówki powyżej 12 miesięcy skupowano średnio po 10,72 zł za kg wagi żywej. Były one o 1,3% droższe niż przed tygodniem. Jednocześnie cena jałówek była o 2,6% wyższa niż przed miesiącem oraz o 6,2% niższa niż przed rokiem. 
 
Zakłady mięsne sprzedawały kompensowane ćwierćtusze wołowe z młodych buhajków do 2 lat średnio po 20,48 zł za kg. Było to o 1% drożej niż tydzień i miesiąc wcześniej, ale o 4% taniej niż przed rokiem.
 

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA