Dopłaty do przezimowanych rodzin pszczelich. Już można składać wnioski

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
02-04-2024,14:45 Aktualizacja: 02-04-2024,14:48
A A A

Rozpoczął się kolejny nabór wniosków w ramach pomocy de minimis w rolnictwie. Chodzi o dofinasowanie do przezimowanych rodzin pszczelich. Stawka płatności wynosi 50 zł, a budżet przeznaczony na to wsparcie sięga 80 mln zł.

Te środki finansowe z budżetu państwa, podobnie jak w latach ubiegłych, są przeznaczone dla pszczelarzy, którzy prowadzą działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół - są wpisani do rejestru prowadzonego przez powiatowych lekarzy weterynarii i mają (przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa) nadany numer w ewidencji producentów.

polska izba miodu, miód, miody, produkcja miodu

Polska Izba Miodu: najczęściej w Polsce kupowany jest miód wielokwiatowy

Najczęściej kupowanym miodem w Polsce jest miód wielokwiatowy, który stanowi aż 80 proc. miodów sprzedawanych w naszym kraju. Kolejne miejsca pod względem popularności zajmują: miód gryczany, spadziowy i akacjowy -...

O dofinansowanie, które - tak jak w poprzednim roku - wynosi 50 zł do każdej przezimowanej rodziny pszczelej, można się ubiegać do 31 maja br.” – wskazuje w komunikacie ARiMR.

Wnioski przyjmują biura powiatowe Agencji. Można składać je osobiście w jej placówce lub przez pełnomocnika, wysyłać poleconą przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem platformy ePUAP.

To działanie pomocowe ARiMR realizuje już po raz czwarty. W 2021 roku pszczelarze otrzymali z tego tytułu blisko 20 mln zł, w 2022 r. - ponad 23 mln zł, a w 2023 r. - niemal 77 mln zł.

Więcej informacji o tym wsparciu oraz wniosek o jego przyznanie można znaleźć tutaj.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu