Indonezja gotowa na pogłębianie współpracy gospodarczej z Polską

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
05-05-2015,9:50 Aktualizacja: 05-05-2015,10:15
A A A

Kolejny azjatycki kraj deklaruje chęć powiększenia wymiany handlowej z naszym krajem. Największe możliwości rozwoju dwustronnych kontaktów są dziś w branży rolniczej, przetwórczej, spożywczej, a także w przemyśle maszynowym, transportowym i chemicznym.

- Indonezja jest naszym stabilnym i przewidywalnym partnerem w Azji Południowo-Wschodniej. Szybki rozwój naszych gospodarek powinien przełożyć  się na dynamiczny wzrost obustronnej wymiany handlowej i inwestycji - powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński w trakcie spotkania, w którym wziął udział minister handlu Indonezji Rachmat Gobel.

Podczas rozmów, które 4 maja odbyły się w resorcie gospodarki, wicepremier Piechociński przypomniał, że 16 i 17 kwietnia w Indonezji przebywała delegacja polskiego rządu i biznesu, której przewodniczyła wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska.

- Wizyta odbyła się w ramach realizowanego przez MG programu promocji "Aktywizacja eksportu na wybranych rynkach". Spotkała się z dużym zainteresowaniem przedsiębiorców z obu krajów, o czym świadczyła chociażby aktywność firm na forum biznesowym w Dżakarcie - ocenił wicepremier.

Szef resortu gospodarki podkreślił ponadto, że szczególne możliwości rozwoju dwustronnych kontaktów dostrzega w branży rolniczej, przetwórczej, spożywczej, a także w przemyśle maszynowym, transportowym i chemicznym.

- Nasze firmy są również gotowe do współpracy w zakresie  nowoczesnych technologii wydobycia , a także badań geologicznych -zaznaczył.

W jego ocenie, do rozwoju współpracy z Indonezją powinno przyczynić się powołanie wspólnej komisji międzyrządowej. - Jesteśmy gotowi do uzgodnień w tym zakresie - stwierdził wicepremier. - Chcąc zwiększyć dostęp polskich firm do rynku indonezyjskiego, stawiamy również na częste spotkania przedsiębiorców naszych krajów, integrację środowisk naukowo-technologicznych i szeroką współpracę izb gospodarczych - powiedział Piechociński.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj