Były gubernator Georgii będzie ministrem rolnictwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
19-01-2017,9:35 Aktualizacja: 19-01-2017,10:45
A A A

Według anonimowych źródeł prezydent elekt Donald Trump mianuje Sonny'ego Perdue, byłego gubernatora stanu Georgia na kandydata na szefa resortu rolnictwa. Nominacja zakończy proces kompletowania gabinetu Trumpa. Wszyscy kandydaci muszą uzyskać aprobatę Senatu.

70-letni Perdue jest Republikaninem i był doradcą Trumpa ds. rolnictwa w czasie kampanii przed wyborami. Obserwatorzy podkreślają, że Perdue będzie pierwszym od ponad 20 lat szefem Departamentu Rolnictwa pochodzącym ze południowego stanu USA.

wołowina, cła handlowe, TTIP, bydło mięsne

Wołowina z USA jest bezpieczna?

Import amerykańskiej wołowiny do Europy jest nadal ograniczany, ponieważ Unia Europejska nie chce sprowadzać mięsa z tych hodowli, w których stosowane są hormony wzrostu. W odpowiedzi Stany Zjednoczone grożą wprowadzeniem ceł na...

Zazwyczaj zostawali nim kandydaci ze stanów Środkowego Zachodu, z których pochodzi większość produkowanej kukurydzy, soi i pszenicy - głównych towarów rolnych na rynku wewnętrznym i na eksport. Tymczasem w Georgii przeważają plantacje bawełny i orzeszków ziemnych.

Perdue był dwukrotnie wybierany na gubernatora Georgii i sprawował ten urząd od 2003 do 2011 r. Jako gubernator musiał stawić czoła katastrofalnej suszy w roku 2007 m.in. ograniczając administracyjne zużycie wody.

Uczestniczył nawet w modłach o deszcz, które odbyły się przed stanowym parlamentem.

Czołowi amerykańscy producenci rolni popierali Trumpa podczas kampanii wyborczej licząc na wsparcie wobec spadających cen ich towarów.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj