Żywność znikała z półek. Szajka okradała "spożywczaki"

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
15-03-2020,8:00 Aktualizacja: 13-03-2020,11:54
A A A

Policjanci rozbili grupę przestępczą, która na terenie dziewięciu województw kradła w sieci sklepów ogólnospożywczych. Osiem zatrzymanych osób usłyszało łącznie blisko 100 zarzutów.

Śledztwo zaczęło się od zdarzenia z 13 grudnia 2018 roku. Wówczas w jednym ze sklepów w Rudnikach (pow. częstochowski, woj. śląskie) doszło do kradzieży artykułów spożywczych o wartości ponad 500 zł. Jak ustalili policjanci z komisariatu w Kłomnicach, kradzieży dopuściło się dwóch mężczyzn i kobieta.

gmina Serock, powiat legionowski, kradzież ciągnika rolniczego, Justyna Stopińska,

GPS się przydał. Skradziony traktor szybko odzyskany

Skradziony na terenie gminy Serock (pow. legionowski, woj. mazowieckie), warty ok. 70 tysięcy złotych ciągnik rolniczy udało się błyskawicznie odzyskać. Zatrzymany 45-letni mieszkaniec Warszawy został tymczasowo aresztowany. Złodziej pod osłoną...

"Po nitce do kłębka, w toku dalszych czynności śledczy ustalili, że osoby rozpoznane na nagraniu z monitoringu sklepu należą do opolskiej grupy przestępczej, która z kradzieży sklepowych uczyniła sobie stałe źródło dochodów. Od sierpnia 2018 roku do stycznia 2019 roku przestępcy dokonali 42 kradzieży produktów o wartości blisko 30 tys. zł na terenie 9 województw, m.in. śląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego" - informuje Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

Schemat działania szajki zawsze był taki sam - jedna osoba czekała w zaparkowanym przed sklepem samochodzie, natomiast pozostałe wchodziły do środka.

"Ustalenia stróżów prawa pozwoliły na zatrzymanie w sumie 8 osób, którym przedstawiono łącznie 95 zarzutów. Prokurator zastosował wobec nich poręczenie majątkowe w wysokości 6 tys. zł, a dodatkowo 3 osoby zostały objętych policyjnym dozorem. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia" - podaje częstochowska KMP.

Po tej akcji od zarządu sieci okradanych marketów na ręce szefa policji w Częstochowie insp. Dariusza Atłasika wpłynęły podziękowania.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement