Złodzieje koni nie próżnują. Jest wysoka nagroda za informacje

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
22-08-2019,12:50 Aktualizacja: 22-08-2019,12:59
A A A

Z pastwiska w Kurowie (gm. Chełmiec, woj. małopolskie) w nocy z 16 na 17 sierpnia zniknęło 6 klaczy i źrebak. Właściciele zwierząt wyznaczyli nagrodę 10 tys. zł za informacje dotyczące przestępstwa.

Okazuje się, że to nie pierwsza taka kradzież w tym regionie - donosi "Super Express". Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, która prowadzi postępowanie w sprawie informuje, że do kradzieży doszło przy drodze krajowej nr 75 w rejonie mostu na Dunajcu.

aukcja pride of poland, hodowla konia arabskiego, jan krzysztof ardanowski, stadniny koni, konie krwi arabskiej

Stadniny nie poniosły kosztów organizacji pokazu koni arabskich

- Państwowe stadniny koni arabskich nie poniosły kosztów organizacji Narodowego Pokazu Koni Arabskich w Janowie Podlaskim, wydatki z tym związane pokryli sponsorzy - poinformował Tomasz Chalimoniuk, prezes Polskiego Klubu Wyścigów...

Konie należały do Stadniny Klimkówka i sąsiedniego gospodarstwa. Stróże prawa dotychczas nie wpadli na trop złodziei - trwa analiza nagrań z monitoringu.

Z kolei jak donosi portal sadeczanin.info, do podobnej kradzieży doszło na początku lipca w Mochnaczce Wyżnej pod Krynicą-Zdrojem.

Złodzieje ukradli tam cztery konie i krowę. Z kolei na Słowacji skradziono już 20 koni.

Policjanci zwracają się z prośbą do osób, które przejeżdżały w rejonie miejsca kradzieży w nocy z 16 na 17 sierpnia w godz. 23-2.30 z urządzeniem rejestrującym obraz o udostępnienie zapisu i kontakt.

Z kolei jeleniogórscy policjanci ustalają sprawcę, który postrzelił konia w Miłkowie (pow. jeleniogórski, woj. dolnośląskie). Prawdopodobnie pocisk, który ranił zwierzę, pochodził z broni domowej roboty. Weterynarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził, że rana jest na szczęście powierzchowna.
 

źródło: "Super Express"

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!