Złodziej kur pobił gospodarzy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
01-02-2022,13:05 Aktualizacja: 01-02-2022,13:10
A A A

Przyłapany na kradzieży kur 52-latek pobił gospodarzy. Został zatrzymany przez policję i może nawet dekadę spędzić za kratkami.

Zawiadomieni o kradzieży policjanci udali się na wskazaną posesję w powiecie grodziskim (woj. mazowieckie). Na miejscu zastali kobietę i mężczyznę, którzy opowiedzieli im, co się wydarzyło.  

kradzież gołębi, Gardeja, KPP w Kwidzynie, Krzysztof Nowacki, KMP Elbląg

Gołębie w cenie, a złodzieje w rękach policjantów

Śledztwa w sprawie wartych kilka tysięcy złotych gołębi prowadzili ostatnio z powodzeniem policjanci z Kwidzyna (woj. pomorskie) i Elbląga (woj. warmińsko-mazurskie). Do oficera dyżurnego kwidzyńskiej Komendy Powiatowej Policji wpłynęło zgłoszenie...

- Z ich relacji wynikało, że znany im mężczyzna z pomieszczenia gospodarczego zabrał 2 kury, a gdy został przez nich zatrzymany z zapakowanym workiem, nie chciał oddać łupu i uderzył obie osoby w twarz oraz głowę i uciekł - podaje asp. sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Nietrzeźwego jak się okazało mężczyznę dzielnicowi znaleźli po krótkich poszukiwaniach. Szybko wyszło na jaw, że to nie jedyne przestępstwo popełnione przez niego na posesji. Dzień wcześniej zabrał stamtąd 13 kur, a jeszcze w grudniu narzędzia z garażu o wartości ponad 2 tysięcy złotych.

- 52-latek usłyszał zarzuty dokonania kradzieży rozbójniczej i dwóch innych kradzieży mienia. Decyzją prokuratora został wobec niego zastosowany policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych osób. Popełnione przestępstwa zagrożone są karą nawet 10 lat pozbawienia wolności - podsumowuje Zych.
 

Poleć
Udostępnij