Zagłodził własne bydło. Jest akt oskarżenia przeciw rolnikowi

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
26-09-2018,13:35 Aktualizacja: 26-09-2018,13:41
A A A

Prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 65-letniemu gospodarzowi, który usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

To istotny krok w opisywanej przez nas w kwietniu sprawie. Wówczas w jednym z gospodarstw pod Ostrowem Wlkp. służby weterynaryjne zawiadomione przez jednego z okolicznych mieszkańców znalazły tam sześć sztuk padłego bydła (byki i jałówka).

zagłodzone psy, znęcanie się nad zwierzętami, policja, gmina Trzydnik Duży, lubelszczyzna

Codziennie była pijana i zagłodziła psy. Padły na łańcuchu i w budzie

Dzielnicowa z gminy Giżycko (woj. warmińsko-mazurskie) uratowała zaniedbywanego psa. Pomoc na czas nie dotarła natomiast do gospodarstwa w gminie Trzydnik Duży (woj. lubelskie), gdzie policjanci znaleźli dwa padłe z głodu czworonogi. Policję...

W opinii weterynarzy zwierzęta znajdowały się w skandalicznych warunkach, w ogromnej ilości łajna, odpadów i suchego gnoju na wysokość metra. A zdechły z powodu wygłodzenia. Przeczył temu gospodarz, który zapewniał o karmieniu i pojeniu bydła. Na posesji były utrzymywane także cztery świnie, które ostatecznie przekazano do innego gospodarstwa.

- Zwierzęta były przechowywane warunkach niewłaściwego bytowania, w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa, bez dostępu do odpowiedniej ilości pokarmu i wody. Jak ustalili biegli, w tym okresie i w tych pomieszczeniach zwierzęta były przetrzymywane razem z padłymi zwierzętami w stanie rozkładu - powiedział "Głosowi Wielkopolski" Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak poinformowała gazeta, akt oskarżenia przeciwko 65-letniemu gospodarzowi skierowano do sądu. Mężczyzna będzie odpowiadał za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem (od września 2017 roku do kwietnia 2018 roku). Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 do 5 lat.
 

źródło: "Głos Wielkopolski"

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu