Wybudują ponad 6 tys. mieszkań w ramach Mieszkania Plus

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
12-10-2016,12:10 Aktualizacja: 12-10-2016,13:08
A A A

17 listów intencyjnych między spółką realizującą pilotaż programu Mieszkanie Plus - BGK Nieruchomości a jednostkami samorządu terytorialnego podpisano w środę w różnych miastach Polski; w ich efekcie może powstać ponad 6 tys. mieszkań - podało BGK Nieruchomości w komunikacie.

Wstępnie wytypowane do realizacji działań inwestycyjnych zostały nieruchomości w Białej Podlaskiej, Chorzowie, Dębicy, Gliwicach, Katowicach, Kobyłce, Nowej Dębie, Pelplinie, Poznaniu, Radomiu, Skawinie, Stalowej Woli, Starogardzie Gdańskim, Trzebini, Tychach, Wałbrzychu i Wrześni.

programu Mieszkanie Plus, andrzej adamczyk, ministerstwo infrastruktury i budownictwa.

Pierwsze klucze w ramach "Mieszkanie Plus" za trzy lata

Około połowy 2019 roku pierwsi uczestnicy programu "Mieszkanie Plus" otrzymają klucze od mieszkań - poinformował w poniedziałek Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa. Szef resortu przypomniał w TVN24, że program będzie...
"To działki o łącznej powierzchni ponad 67 ha, na których powstaną dostępne cenowo mieszkania na wynajem z opcją dojścia do własności. (...) Listy intencyjne i porozumienia podpisane w środę zakładają ścisłą współpracę między BGK Nieruchomości S.A. a poszczególnymi samorządami w celu realizacji projektów inwestycyjnych obejmujących budownictwo mieszkaniowe oraz infrastrukturę społeczną i techniczną" - poinformował Włodzimierz Stasiak, wiceprezes BGK Nieruchomości S.A.

Jak dodał, BGK Nieruchomości jako spółka odpowiedzialna za pilotaż programu Mieszkanie Plus, zadeklarowała też podjęcie działań zmierzających do finansowania i organizacji inwestycji, a także gotowość do aktywnego zarządzania nieruchomościami i obsługi najemców w ramach programu Mieszkanie Plus.

Inwestycje w ramach programu Mieszkanie Plus realizowane będą na zasadach rynkowych, bez angażowania pieniędzy podatników.

mieszkanie, rząd PiS, budownictwo, Mieszkanie Plus, ANG, grunty ANR, inwestycje

Do finansowania Mieszkania Plus będą wykorzystane grunty ANR

Wykorzystanie do finansowania programu Mieszkanie Plus gruntów należących do państwa zapowiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Program finansowany będzie także ze składek osób, które zdecydują się na...
Mieszkania, jakie powstaną we wskazanych przez poszczególne gminy lokalizacjach, będą się charakteryzować umiarkowanymi czynszami, dostępnymi także dla słabiej uposażonych rodzin. To pozwoli im m.in. ograniczyć konieczność zadłużania się oraz wzmocni ich mobilność i elastyczność na rynku pracy.

Najemcy otrzymają również możliwość pozyskania lokali na własność w perspektywie kilkudziesięciu lat.

Według Stasiaka budowa nowych mieszkań ma za zadanie poprawić sytuację w szczególności młodych polskich rodzin, dla których uzyskanie mieszkania o odpowiednim standardzie będzie stanowiło podstawę do podjęcia decyzji o posiadaniu większej liczby dzieci.

We wrześniu Rada Ministrów podjęła uchwałę ws. przyjęcia Narodowego Programu Mieszkaniowego, którego filarem jest program Mieszkanie Plus. To kolejne po programie Rodzina 500 Plus priorytetowe przedsięwzięcie rządu, stanowiące ważny element wsparcia polskich rodzin, zwłaszcza wielodzietnych.

Program stanowi spełnienie obietnicy złożonej przez premier w exposé, w którym zapowiedziany został kompleksowy program budowy mieszkań, będący silnym impulsem pro-inwestycyjnym. Program ten będzie służył m.in. realizacji Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu