Wybór Wojciechowskiego dobrze rokuje dla Polski

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
09-10-2019,9:25 Aktualizacja: 09-10-2019,9:25
A A A

- To wielki sukces rządu i Janusza Wojciechowskiego, że jedna z najważniejszych tek w UE będzie powierzona Polsce - mówi Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.

Polityk tak skomentował otrzymanie przez m.in. byłego szefa Najwyższej Izby Kontroli zgody koordynatorów komisji rolnictwa PE na objęcie stanowiska komisarza UE ds. rolnictwa.

komisarz ue do spraw rolnictwa, janusz wojciechowski, komisja europejska, parlament europejski

Wojciechowski zostanie unijnym komisarzem do spraw rolnictwa

Janusz Wojciechowski dostał we wtorek zielone światło od koordynatorów komisji rolnictwa PE (wszyscy byli za) na stanowisko komisarza UE ds. rolnictwa – poinformowało PAP źródło unijne w Parlamencie Europejskim. - Jestem gotowy...

Stwierdził, że zielone światło dla Wojciechowskiego to bardzo dobra informacja. - Mam przekonanie, co do jego kompetencji, zarówno znajomości UE, jak również wiedzy o polskim rolnictwie - zaznaczył.

Ardanowski dodał, że jego blokowanie, chęć "uwalenia" przez europarlamentarzystów z polski było czymś obrzydliwym.

- Dobrze, że nie ma już tych barier i Wojciechowski będzie odpowiedzialnym w UE za rolnictwo. To jest wielki sukces Janusza i rządu, że jedna z najważniejszych tek w UE, od której zależy ponad 40 proc. unijnego budżetu, będzie powierzona Polsce. To bardzo dobrze rokuje dla naszego kraju, jaki i dla innych państw w naszej części Europy - powiedział na koniec minister.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj