Wstrzymano nabór do programu Czyste Powietrze

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
04-01-2019,10:50 Aktualizacja: 04-01-2019,11:23
A A A

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wstrzymał nabór do programu Czyste Powietrze. Jak zapewnia, sytuacja ma "charakter przejściowy". Nie wiadomo jednak, kiedy nabór zostanie ponownie uruchomiony.

W lakonicznej informacji NFOŚiGW podaje, że od 1 stycznia wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej tymczasowo wstrzymują nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego Czyste Powietrze - podaje portalsamorzadowy.pl

Program Czyste Powietrze, NFOŚiGW, wymiana pieca, ocieplenie budynków, anna król

Zadbaj o czyste powietrze. Z dopłatą można wymienić piec i ocieplić dom

W ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze można otrzymać dofinansowanie zarówno na wymianę źródeł ciepła starego typu na ekologiczne i przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Nabór...

"Sytuacja ma charakter przejściowy i wynika ze względów formalno-prawnych oraz technicznych" - zapewnia fundusz w oświadczeniu zamieszczonym na swojej stronie internetowej.

Wojewódzkie fundusze mają wznowić nabór wniosków "niezwłocznie po przeprowadzeniu niezbędnej aktualizacji programu priorytetowego Czyste Powietrze oraz po dostosowaniu systemów informatycznych do zmian w prawie powszechnie obowiązującym".

Owe zmiany wynikają z wejścia w życie nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Nabór do programu Czyste Powietrze ruszył 19 września 2018 roku. Rozpisany na dekadę (do 2029 r.) program miał umożliwić uzyskanie dofinansowania na termomodernizację budynków oraz wymiany przestarzałych źródeł ciepła w domach jednorodzinnych.

Budżet programu wynosi 103 mld zł.
 

źródło: portalsamorzadowy.pl

Poleć
Udostępnij
Skomentuj