Wilki znów zaatakowały. Mieszkańcy gminy żyją w strachu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
15-11-2017,14:20 Aktualizacja: 15-11-2017,14:38
A A A

W Zajezierzu (gmina Gniewkowo, woj. kujawsko-pomorskie) wilki zagryzły dwa psy. Był to kolejny atak drapieżników w ostatnich miesiącach w tym regionie. Mieszkańcy obawiają się, że wataha zagrozi także ludziom.

W ostatnich dwóch latach liczba wilków na Kujawach i Pomorzu wzrosła ponad 10-krotnie. - To zdarzyło się praktycznie 20-30 metrów od zabudowań, gdzie mój zwierzak bronił swojego terenu. Jeżeli takie sytuacje mają mieć miejsce, to obawiam się o dwójkę moich małych dzieci - wyznaje rolnik Tomasz Bajerowski w rozmowie z TVP 3 Bydgoszcz.

wilki, wilk, liczenie wilków w Polsce, SGGW, drapieżniki w Polsce

Naukowcy chcą policzyć wilki żyjące w naszym kraju

Populacja wilka w Polsce cały czas się odradza. Dzisiaj, gdy wilki znajdują się pod ścisłą ochroną gatunkową, mogą opanowywać coraz większe terytorium naszego kraju. Wilki żyją w Bieszczadach - to chyba powszechna wiedza. Jeszcze kilkanaście lat...

Maciej Karolak, główny specjalista z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy jest pewien, że pies został zagryziony przez co najmniej dwa wilki. Ślady pozostawione przez zwierzęta nie budzą bowiem żadnych wątpliwości.

Załamany pan Tomasz nie kryje z kolei obaw, że ataki wilków w okolicy mogą się powtórzyć. - Trudno jest pozamykać zwierzęta. A my chowany je przez cały rok na wybiegach. I co teraz będzie z cielakami, owcami, czy końmi? - pyta.

- Najlepiej zamykać zwierzęta w zagrodach, które można jeszcze zabezpieczyć tzw. fladrami i pastuchami elektrycznymi. Jeżeli zwierzę jest chore na wściekliznę, to nie tylko wilka, ale każdego innego należy się obawiać - tłumaczy Karolak.

Ostatni atak wilka na człowieka miał miejsce w 2006 roku przy granicy z Ukrainą. Zwierzę było chore na wspomnianą wściekliznę.

źródło: TVP 3 Bydgoszcz

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement
Advertisement
Advertisement