Wiatr zerwał dach remizy. Strażacy OSP pomagają innym, a teraz proszą o pomoc

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Marek Szczepanik PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
11-02-2020,12:30 Aktualizacja: 11-02-2020,12:35
A A A

Przechodząca nad województwem opolskim wichura zerwała dach remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Falmirowicach. Druhowie zobaczyli to, gdy wrócili do bazy po akcji ratowniczej. Teraz proszą o wsparcie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek strażaków z jednostki OSP w Falmirowicach (pow. opolski) wezwano do pożaru w lesie, wywołanego przez zerwaną przez wiatr linię energetyczną. Po powrocie około 5 rano druhowie zobaczyli zerwany przez wichurę dach swojej remizy na sąsiednim budynku.

kujawy, krapkowice, prąd poraził krowy, paweł frątczak, wichury nad polską

Krowy padły porażone prądem. Orkan Sabina nad Polską

Kilkanaście sztuk bydła padło na Opolszczyźnie w wyniku porażenia prądem z zerwanej przez wichurę linii energetycznej. Od niedzieli do poniedziałku (do godz. 6) w związku z wichurami strażacy podjęli w kraju około 1100 interwencji. Jak poinformował...

Straty są bardzo duże. Uszkodzona została bowiem także więźba dachowa, a że padał deszcz, to przez pozbawiony osłony strop do budynku dostała się woda, która zalała urządzenia elektryczne i płyty gipsowo-kartonowe.

Z pomocą strażakom pospieszyli miejscowi przedsiębiorcy, którzy dostarczyli materiały na prowizoryczne zabezpieczenie dachu. Prawdopodobnie jednostka z Falmirowic będzie wyłączona z akcji przez kilka najbliższych dni.

"Na co dzień staramy się wam pomagać. Dziś to my prosimy o pomoc. Po przejściu ostatniego huraganu nasza wieloletnia praca nie tylko nad strażą, ale i miejscem spotkań, w jedną noc poszła na marne. Jednak nie poddajemy się i własnoręcznie odbudujemy to, co zostało zniszczone. W tym celu jednak potrzebna nam wasza pomoc finansowa. Dlatego PROSIMY dorzućcie się do naszej zrzutki. Liczy się każdy grosz" - czytamy na profilu facebookowym OSP Falmirowice.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement