W placówkach KRUS i na poczcie pomogą złożyć wniosek o 300+

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Magdalena Jarco PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
26-06-2021,10:00 Aktualizacja: 25-06-2021,10:02
A A A

W wybranych palcówkach Poczty Polskiej i KRUS będzie udzielana pomoc w sprawie złożenia elektronicznych wniosków o świadczenie 300+.

Prezesi Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, PP i KRUS podpisali listy intencyjne, dzięki którym w wybranych placówkach możliwe będzie uzyskanie pomocy w złożeniu drogą elektroniczną wniosku o tzw. świadczenie 300+ w ramach programu "Dobry Start".

krus, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, składki ubezpieczeniowe rolników

Ulgi w spłacie składek na KRUS. Kiedy i gdzie wystąpić?

Jeżeli rolnik znajduje się w trudnej sytuacji materialno-bytowej, uniemożliwiającej mu uregulowanie wpłat na składki ubezpieczeniowe w terminie lub z tytułu nieopłaconych składek powstało zadłużenie, może zwrócić się do najbliżej...

"Na podstawie podpisanych listów intencyjnych pracownicy ZUS będą pełnili dyżury w wybranych placówkach Poczty Polskiej i KRUS. Będą zakładać zainteresowanym profile na PUE ZUS i będą pomagać w złożeniu wniosków o świadczenie w ramach programu 'Dobry Start' za pośrednictwem PUE ZUS" - wyjaśniono w komunikacie.

Dodano, że taką pomoc będzie można uzyskać też w placówkach ZUS oraz innych wybranych miejscach, z którymi ZUS będzie współpracował.

W tym roku wnioski o świadczenie 300+ będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada tylko drogą elektroniczną, z portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Empatia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość.

Świadczenia 300+ w tegorocznej edycji programu "Dobry Start" będzie przyznawał i wypłacał ZUS.

ZUS od zlecenia, działalność gospodarcza, ubezpieczenie społeczne rolników, krus

ZUS zapłacimy od każdego zlecenia? Stracą rolnicy i renciści

Od każdego zlecenia zapłacimy ZUS. Po planowanych przez rząd zmianach prowadzący działalność nie będą już mieli ulgi w składkach. Stracą renciści i rolnicy. "Rzeczpospolita" dotarła do projektu ustawy przewidującego nałożenie składek na...

- Chcemy zapewnić wszystkim osobom, które będą składać wnioski, odpowiednie wsparcie i obsługę. Dlatego staramy się być dostępni w różnych miejscach i jak najbliżej naszych klientów - podkreśliła prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej zwrócił uwagę, że jest grupa osób, które nie chcą lub nie mogą korzystać z cyfrowych technologii. - Mam nadzieję, że udostępnienie placówek pocztowych konsultantom ZUS będzie pomocne przy składaniu wniosków w ramach programu 'Dobry Start' i wesprze rodziców w procesie zakupu niezbędnych przedmiotów do szkoły - wskazał.

Dr Aleksandra Hadzik, szefowa KRUS zapewniła, że Kasa wesprze obsługę wniosków o wypłatę świadczenia 300+ przeciwdziałając wykluczeniu cyfrowemu osób zamieszkujących tereny wiejskie.

W ramach programu "Dobry Start" rodzice, bez względu na dochody, mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom czy innego wyposażenia niezbędnego podejmującym naukę w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj