Uważajcie przy zakupach maszyn w internecie. Kolejny oszust zatrzymany

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
28-07-2021,12:50 Aktualizacja: 28-07-2021,12:53
A A A

Na trzy miesiące trafił - póki co - do aresztu 27-latek, który wystawiał w internecie ogłoszenia o sprzedaży ciągników i maszyn rolniczych, nie posiadając ich.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lesznie (woj. wielkopolskie) ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę, który oszukiwał ludzi w "sieci".

kradzieże ciągników rolniczych, Marta Stefanowska, Środa Śląska, Gorlice

Kolejne traktory "z odzysku". Uważaj, z kim dobijasz targu

Działania policjantów z Dolnego Śląska i Małopolski przyczyniły się do tego, że dwaj właściciele ciągników rolniczych odzyskali maszyny. Jedna została skradziona, a druga przywłaszczona i sprzedana nieświadomemu rolnikowi....

Oferował na różnych portalach aukcyjnych do sprzedaży ciągniki i maszyny rolnicze, których nigdy nie posiadał.

- W rozmowach telefonicznych z potencjalnymi klientami informował ich, że ma na terenie Niemiec firmę zajmującą się sprzedażą maszyn rolniczych. Gdy klient był zainteresowany zakupem maszyny, mężczyzna żądał wpłaty zaliczki w kwocie kilkunastu tysięcy złotych, co zazwyczaj stanowiło około 10 proc. wartości pojazdu oferowanego do sprzedaży. Po przelaniu pieniędzy na konto, kontakt z wystawiającym ogłoszenie urywał się - wyjaśnia asp. sztab. Monika Żymełka, oficer prasowy leszczyńskiej KMP.

Stróże prawa wkroczyli do mieszkania 27-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego i zatrzymali go. Usłyszał już zarzut oszustwa przy sprzedaży ciągnika rolniczego i wyłudzenia od 28-letniego pokrzywdzonego pieniędzy w kwocie 12 tysięcy złotych.

- Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego, policjanci zabezpieczyli pieniądze, telefony i komputery. Już dziś wiadomo, że pokrzywdzonych w sprawie może być więcej. Podejrzany był już w przeszłości notowany za podobne przestępstwa - wskazuje policjantka.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Lesznie zastosował wobec 27-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. 
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj