Uwaga, silny wiatr i obfite opady deszczu w całym kraju

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
23-10-2018,8:25 Aktualizacja: 24-10-2018,8:05
A A A

Wtorek przynosi wyraźne pogorszenie pogody - wiatr i opady deszczu, a także zdecydowane ochłodzenie w porównaniu z pogodą, która towarzyszyła nam przez ostatnie tygodnie.

W związku z przemieszczającym się nad Bałtykiem układem niżowym w ciągu najbliższych trzech dni pogoda w Polsce znacznie się pogorszy - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy.

Od wtorku do czwartku wiać będzie silny i porywisty wiatr, występować będą również opady deszczu. To wyraźna zmiana po ostatnim okresie "złotej polskiej jesieni".

pszenica, pole, Sahryń

Na Zamojszczyźnie rolnicy czekają na deszcz

Wyjątkowo słoneczna, ciepła i bezdeszczowa pogoda jest idealna do zbioru kukurydzy. Nie ułatwia natomiast wzrostu zbóż ozimych, którym zdecydowanie brakuje wilgoci. Najlepsza sytuacja jest na stanowiskach, na których nie...

"Najsilniejszy wiatr występować będzie we wtorek i w środę, od czwartku zacznie powoli słabnąć. We wtorek wietrznie będzie w całym kraju, natomiast najsilniejsze porywy występować będą na Pomorzu - na wybrzeżu prognozowany jest wiatr o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h i porywy do 95 km/h" - podaje IMGW-PIB.

W południowej połowie Polski silniej zacznie wiać po południu, ale porywy nie będą przekraczać 70 km/h.

W środę silniejszy wiatr będzie na wschodzie i południu kraju, tam porywy do 80 km/h, natomiast nadal bardzo wietrznie będzie na Pomorzu, tam warunki pogodowe w środę nie będą różniły się od dnia poprzedniego.

buraki cukrowe, uprawa buraka cukrowego, susza rolnicza, szacowanie strat w uprawach

"Wsteczne" szacowanie suszy w burakach. Jak to zrobić?

Szacowanie strat z powodu suszy w uprawach buraków cukrowych było możliwe, gdy zostały już częściowo zebrane z pola. Rolnicy nie są jednak bez wyjścia. Istnieje bowiem szansa, by wystąpić o pomoc także obejmującą tę uprawę. Sprawa została...
W najbliższych godzinach planowane są kolejne ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem - należy śledzić informacje o pogodzie i nie podejmować zbędnych prac na zewnątrz.

Również kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na wybrzeżu - tam warunki drogowe będą najgorsze. Silnemu wiatrowi towarzyszyć będą opady deszczu, prognozowana suma opadów we wtorek wynosi od 5 mm do 15 mm, na Pomorzu miejscami 25 mm, co dodatkowo wpłynie na obniżenie bezpieczeństwa na drogach.

W środę intensywniejsze opady na południu kraju, tam od 7 mm do 15 mm, lokalnie może spaść do 20 mm a w Sudetach do 25 mm deszczu lub deszczu ze śniegiem.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement