Unijny komisarz: musimy więcej uwagi poświęcać małym gospodarstwom

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
16-11-2020,20:00 Aktualizacja: 16-11-2020,22:11
A A A

W Unii Europejskiej panuje zrozumienie, że należy więcej uwagi poświęcać małym gospodarstwom rodzinnym - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej unijny komisarz ds. rolnych Janusz Wojciechowski.

- Mniejsze gospodarstwa rodzinne mogą być bardziej elastyczne, łatwiej mogą się przestawiać, łatwiej reagować na sygnały z rynku, stąd to dość powszechne zrozumienie w całej Unii Europejskiej, że musimy więcej uwagi tym gospodarstwom poświęcić zamiast programów dostępnych dla niewielkiego kręgu beneficjentów - powiedział Wojciechowski.

Janusz Wojciechowski, dobrostan zwierząt, wspólna polityka rolna, wpr po 2021 roku

Wojciechowski: dobrostan zwierząt będzie się opłacać

Janusz Wojciechowski, unijny komisarz do spraw rolnictwa przekazał ważną wiadomość po rozpoczęciu dyskusji na temat przyszłej wspólnotowej polityki rolnej na linii Parlament Europejski - Komisja Europejska - Rada UE. "To tylko jeszcze...
Jego zdaniem obecne kierunki unijnej wspólnej polityki rolnej, które wynikają między innymi z Zielonego Ładu, są bardzo korzystne dla polskiego rolnictwa.

- Kraje o takiej strukturze rolnictwa jak Polska mogą ze wspólnej polityki rolnej bardzo wiele skorzystać - podkreślił.

Zdaniem Wojciechowskiego polscy rolnicy nie powinni się obawiać Zielonego Ładu w rolnictwie.

- Do rolników chcę wysłać sygnał aby nie obawiać się Zielonego Ładu w rolnictwie. Wymagania ekologiczne, są dobrowolne, nikt nie będzie zmuszany do tego żeby uczestniczyć w ekoschematach (praktykach agrotechnicznych sprzyjających ochronie środowiska i klimatu - PAP). Nikt nie będzie do tego zmuszany. Rolnicy dobrowolnie będą w tych programach uczestniczyć jeśli będą widzieli sens - podkreślił.

- Polska na szczęście jest w takiej sytuacji, że wysokie wymagania ekologiczne będą stosunkowo łatwe do osiągnięcia - stwierdził komisarz.

Poleć
Udostępnij