Ukradli części od ciągnika i maszyn za 100 tysięcy złotych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
23-12-2021,9:50 Aktualizacja: 23-12-2021,9:59
A A A

Kryminalni z Lubania (woj. dolnośląskie) odzyskali elementy skradzione z ciągnika i kombajnu o wartości około 30 tysięcy złotych. Stróże prawa z Czaplinka (woj. zachodniopomorskie) zatrzymali sprawcę kradzieży maszyn leśnych i narzędzi do ich obsługi wartych ponad 70 tys. zł.

W gminie Lubań doszło do kradzieży elementów osprzętu z traktora valtra oraz kombajnu zrębowego marki Johne Deere. Po wyłamaniu zamków w drzwiach maszyn sprawca wszedł do środka, a następnie ukradł m.in. akumulatory, prowadnice, zaślepki, przewody, skrzynki narzędziowe, halogeny, łańcuchy i przewody hydrauliczne.

złodzieje w lasach, kradzież choinek i stroiszu, straż leśna, Poręba Radlna, leśnictwa Chociński Młyn i Kokoszka

Leśni złodzieje zatrzymani. Uwaga na choinki z kradzieży!

Policjanci i strażnicy leśni, jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, prowadzą wspólne akcje przeciwko złodziejom drzewek czy stroiszu. I są efekty kontroli prowadzonych w lasach, terenach przyległych oraz na targowiskach....

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy powiatowej policji szybko ustalili złodzieja oraz miejsce przechowywania łupów. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego.

- W pomieszczeniach gospodarczych należących do znajomego mężczyzny ujawniono przedmioty pochodzące z kradzieży oraz wiele innych mogących pochodzić z przestępstwa. Wśród odzyskanych fantów policjanci ujawnili także felgi aluminiowe wraz z oponami letnimi, wartości 1 tysiąca złotych, skradzione z szopy w Henrykowie Lubańskim. Mienie zostało zabezpieczone i przewieziono do jednostki policji, celem dalszej weryfikacji - relacjonuje asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowy KPP w Lubaniu.

Stróże prawa przedstawili 25-latkowi dwa zarzuty, w tym kradzieży oraz kradzież z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nawet 15 lat za kratkami - w związku z działaniem w warunkach recydywy - grozi z kolei 24-letniemu mieszkańcowi gminy Borne Sulinowo (woj. zahodniopomorskie). Według ustaleń policjantów, jest odpowiedzialny za 5 włamań do maszyn i pomieszczeń gospodarczych, do których doszło na terenie gminy Czaplinek. 24-latek miał skraść maszyny leśne, narzędzia służące do ich obsługi, elektrosprzęty i wiele innych rzeczy, wyrządzając szkody na łączną kwotę 73 520 zł.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement