Ukradł pługi ciągnikowe i ładowarkę. Ucieczka przed policją nic nie dała

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
12-11-2023,8:30 Aktualizacja: 11-11-2023,18:47
A A A

Policjanci zatrzymali 27-latka, który ukradł 2 pługi ciągnikowe. Poruszał się koparko-ładowarką, którą wcześniej także skradł. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach (pow. rybnicki, woj. śląskie) ujęli sprawcę kradzieży koparko-ładowarki oraz 2 pługów ciągnikowych.

„27-letni mężczyzna najpierw dokonał kradzieży koparko-ładowarki na terenie Knurowa, a następnie za jej pomocą ukradł 2 pługi z okolic Palowic. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze najpierw znaleźli porzucone pługi, które od razu zostały zabezpieczone, a następnie w toku poszukiwań zatrzymali w Bełku sprawcę powyższych czynów. Mężczyzna początkowo próbował uciekać wspomnianym pojazdem, jednak bezskutecznie. Mundurowi zatrzymali go i doprowadzili do jednostki” - podaje Komenda Miejska Policji w Rybniku.

Jak się okazało, lista przewinień mężczyzny była dłuższa. W trakcie kontroli stróże prawa znaleźli przy nim środki odurzające. Ponadto 27-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. O jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Poleć
Udostępnij