Uderzył w pojazd OSP, ale daleko nie uciekł

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
27-05-2022,12:50 Aktualizacja: 27-05-2022,13:33
A A A

Pijany 32-latek wjechał autem w tył pojazdu Ochotniczej Straży Pożarnej. Usiłował uciec pieszo, ale nie zdążył oddalić się zbyt daleko.

Na jednej z głównych ulic Sulęcina (woj. lubuskie) kierowca renault z impetem uderzył w tył pojazdu Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na miejscu szybko pojawił się patrol ruchu drogowego.

OSP Słupno, kradzież kół od opla, powiat płocki, powiat gostyniński

Okradli strażaków z OSP. Policjanci odzyskali koła

Jednego złodzieja kół od samochodu należącego do strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej zatrzymano na gorącym uczynku. Później wpadli jego wspólnicy. Gdy na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie, że w rejonie remizy...

- Gdy tylko sprawca zobaczył mundurowych, wysiadł z auta i rozpoczął pieszą ucieczkę. Nie udało mu się zbiec. Już po kilku metrach został zatrzymany przez funkcjonariusza. Wtedy, na jaw wyszła przyczyna jego zachowania. Od kierującego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał ponad 3 promile w organizmie - relacjonuje st. sierż. Klaudia Biernacka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Dodaje, że kompletnie pijany mężczyzna przewoził pasażera, a obok miejsca zdarzenia odbywał się akurat festyn rodzinny.

- 32-latek został doprowadzony do sulęcińskiej jednostki, gdzie spędził noc. Kolejnego dnia, gdy już wytrzeźwiał, usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo, jakiego się dopuścił, zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności - przekazuje policjantka.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzianego kierowcy. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego w związku ze spowodowaniem kolizji, sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Oprócz sprawy karnej, mężczyzna musi liczyć się z zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także grzywną do 30 tysięcy złotych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.