Ubóstwo energetyczne dotyka coraz częściej mieszkańców wsi

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
24-07-2017,9:50 Aktualizacja: 24-07-2017,9:54
A A A

Powstanie specjalny zespół doradczy przy ministrze energii do spraw ubóstwa energetycznego - poinformował w odpowiedzi na poselską interpelację wiceszef tego resortu Andrzej Piotrowski.

Zespół zaproponuje założenia kompleksowej polityki publicznej, która zapewni jak najbardziej optymalną ochronę osób narażonych na ubóstwo energetyczne. Przeanalizuje też, jak funkcjonuje obecny system wsparcia dla tych osób.

Jak napisał Piotrowski, wypracowane założenia zostaną skierowane do dalszych prac legislacyjnych.

produkcja mleka, mleko, zakłady mleczarskie, branża mleczarska, dostawy prądu do zakładów mleczarskich

Mleczarze boją się przerw w dostawach prądu. Apelują do ministra

Do firm mleczarskich docierają coraz częściej sygnały o planowanych ograniczeniach dostaw prądu do zakładów produkcyjnych. Zaniepokojeni przedstawiciele czterech organizacji z branży wystąpili w tej sprawie do Krzysztofa...
"W moim przekonaniu ww. zespół doradczy stanowi najwłaściwsze forum do wnikliwej analizy propozycji działań, zmierzających do ograniczenia zjawiska ubóstwa energetycznego w naszym kraju, w tym również usprawnienia obowiązujących regulacji, mających na celu ochronę odbiorcy wrażliwego. Oczekuję, że jednym z istotnych czynników oceny skutków wdrażanych regulacji będzie wysoka efektywność zaproponowanych rozwiązań, z ograniczeniem do niezbędnego minimum ponoszonych wydatków administracyjnych" - napisał Piotrowski.

Z opracowania Instytutu Badań Strukturalnych (IBS) wynika, że ubóstwo energetyczne dotyka 9,6 proc. polskich gospodarstw domowych, czyli ponad 4 mln osób.

oze, źródła oze, odnawialne źródła energii, biogazownie, Instytut Energii Odnawialnej

Są kłopoty z dostawami prądu. Energia z biogazowni to zmieni?

W Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zapisano, że w 2030 r. średni czas przerw w dostawach prądu ma trwać niecałą godzinę. To optymistyczna informacja, bo w 2015 r. takie przerwy wyniosły ponad 4 godziny. Szczególnie dotkliwy jest...
Zjawiskiem najbardziej zagrożone są osoby samotne mieszkające w dużych domach na wsi, lokatorzy starych, komunalnych kamienic w miastach, rodziny wielodzietne mieszkające w dużych wiejskich domach oraz ubodzy mieszkańcy wolnostojących domów na wsi i w małych miejscowościach.

Ekspert Instytutu Aleksander Szpor w rozmowie z PAP w styczniu br. mówił, że przy badaniu zasięgu zjawiska eksperci IBS przyjęli, że ubóstwo energetyczne to zjawisko polegające na doświadczaniu trudności w zaspokojeniu podstawowych potrzeb energetycznych w miejscu zamieszkania za rozsądną cenę.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj