Traktorzysta gubił ładunek. Był pijany i poszukiwany

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
05-09-2019,13:50 Aktualizacja: 05-09-2019,13:58
A A A

62-letni traktorzysta był tak pijany, że nie zauważył wypadającego drewna, które przewoził na przyczepie i uszkodził ogrodzenie posesji. Jak się okazało, miał status poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Rudnej otrzymali zgłoszenie od właściciela jednej z posesji, że mężczyzna prowadzący ciągnik rolniczy uszkodził jego ogrodzenie i prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

kradzież ciągnika, wałbrzych, Marcin Świeży, KMP w Wałbrzychu, przestępczość

Wykradł byłemu szefowi traktor. Jazdę skończył na drzewie

34-letni wałbrzyszanin wykradł z terenu jednego z działających tam przedsiębiorstw ciągnik rolniczy, potem wjechał do pobliskiego parku i uderzył w drzewo. To były pracownik firmy. - Mieszkaniec naszego miasta postanowił odgryźć się na pracodawcy....

Gdy udali się we wskazywane miejsce, zatrzymali kierowcę, mieszkańca gminy Rudna.

- Jak ustalili mundurowi, wracał z lasu ciągnikiem wraz z przyczepą, na której przewoził drewno. W pewnym momencie uszkodzeniu uległo koło przyczepy. W wyniku tego źle zabezpieczone drewno zaczęło wypadać na jezdnię i uszkodziło ogrodzenie jednej z posesji. Mężczyzna był tak pijany, że nie zauważył tego i kontynuował jazdę - informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Badanie alkomatem wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie traktorzysty. Tłumaczył podobno, że dzień wcześniej wypił piwo.

To jednak nie był koniec problemów 62-latka. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że figuruje jako poszukiwany do odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo ustalono, że pojazd, którym poruszał się nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Wilków, powiat hrubieszowski, werbkowice, Edyta Krystkowiak, nieletni za kierownicą traktora

14-latek prowadził traktor i wiózł młodszego brata

W sądzie rodzinnym będzie miała finał przejażdżka 14-latka za kierownicą ciągnika rolniczego. Na siedzeniu pasażera jechał jego o rok młodszy brat. Zgłoszenie, że w miejscowości Wilków (pow. hrubieszowski, woj. lubelskie) drogą publiczną...

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi. Stracił prawo jazdy i odpowie za kierowanie ciągnikiem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu nawet 2 lata więzienia. Dodatkowo będzie musiał liczyć się z opłatą karną za brak ubezpieczenia OC.

Z kolei policjanci z komisariatu w Urszulinie (pow. włodawski, woj. lubelskie), patrolując miejscowość Babsk, zauważyli kierującego ciągnikiem rolniczym marki Ursus, który jechał wężykiem stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym.

Po zatrzymaniu od razu wyczuli woń alkoholu od mężczyzny. Potwierdziło to badanie alkomatem - 60-latek miał ponad 2 promile w organizmie. Posiadał ponadto już zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za złamanie zakazu sądowego.
 

Poleć
Udostępnij