Traktorzyści z promilami. Policjanci ustrzelili dublet jednego dnia

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
24-02-2020,13:05 Aktualizacja: 24-02-2020,13:08
A A A

W okolicach 3 promili wskazywał alkomat policjantów z Sokółki (woj. podlaskie) u dwóch zatrzymanych do kontroli tego samego dnia kierowców ciągników rolniczych. Obaj mieli odebrane uprawnienia do jazdy.

Pierwszy z traktorzystów został przyłapany w Kuderewszczyźnie (gm. Dąbrowa Białostocka). 26-latek kierował ciągnikiem rolniczym, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

wypadki z udzialem  ciągników, wypadki na drogach, Chodkowo, wola zambrowska

Traktory poprzewracane na drogach

W ostatnich dniach doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem ciągników rolniczych. Aż trudno uwierzyć, że nikt w nich nie ucierpiał. W miejscowości Chodkowo (gm. Bodzanów, woj. mazowieckie) rolnicza maszyna z...

Ponad 3 promile wykazało z kolei badanie alkomatem u 36-letniego kierowcy traktora marki Renault, zatrzymanego w Słoi (gm. Szudziałowo).

"Okazało się, że obaj kierowcy nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, bo już wcześniej zostały im odebrane. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd" - podała Komenda Powiatowa Policji w Sokółce.

Mundurowi podkreślają, że mimo nieustannych ostrzeżeń z ich strony, wciąż nie brakuje osób decydujących się wsiąść za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu.

Tylko w 2019 roku zatrzymali 175 kierowców, którzy odpowiadali za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości z art. 178a Kodeksu karnego. W tym roku ujęli już 7 takich kierowców.

W ubiegłym roku sokólscy policjanci obsługiwali łącznie 25 zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących, w tym 4 wypadki drogowe i 21 kolizji.

Od początku roku na terenie powiatu nie było takich zdarzeń.
 

Poleć
Udostępnij