Tory mają rozdzielić sąsiadów i poszatkować ziemię

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
24-09-2019,13:45 Aktualizacja: 24-09-2019,13:50
A A A

W Szypliszkach (pow. suwalski, woj. podlaskie) odbyły się nadzwyczajne - po interwencji posła Lecha Kołakowskiego - konsultacje społeczne dotyczące budowy Rail Baltiki.

Trasa podzielona jest na trzy odcinki. Ostatni z nich (z Ełku do Trakiszek) ma przechodzić m.in. przez gminy Raczki, Szypliszki oraz Puńsk - informuje portal naszemiasto.pl

cba, Centralne Biuro Antykorupcyjne, odrolnienie ziemi, piotr kaczorek, lotnisko z modlinie

Za pieniądze obiecywał odrolnienie ziemi przy lotnisku

Biznesmen spod Warszawy miał za pieniądze obiecywać załatwienie odrolnienia 10 hektarów ziemi przy lotnisku w Modlinie. Zatrzymali go agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Lublina. Według ustaleń śledczych, mężczyzna powoływał się na...

Wszędzie zostanie wybudowana tam nowa trasa, ponieważ istniejąca nie nadaje się do przejazdu pociągów z prędkością 250 km na godzinę, której oczekują kraje UE i do której przygotowuje się Litwa.

Mieszkańcy gmin z powiatu suwalskiego nie zgadzają się na przebieg planowanych torowisk, bo znacznie utrudnią gospodarowanie z powodu mniejszej liczby przepustów. Poza tym w wielu przypadkach nowe tory poszatkują ziemię i rozdzielą sąsiadów.

- Do sąsiada, którego dom widzę z okna będę musiał jechać dziesięć kilometrów - skarży się jeden z rolników.

Z kolei rodzina Mysiewiczów kilka lat temu otrzymała pozwolenie na budowę i wzniosła domy dla córek. Teraz przez ganek jednego z nich mają przebiegać tory, a drugi też jest do wyburzenia. Na trasie z Ełku do Trakiszek trzeba będzie wyburzyć jeszcze około 20 kolejnych budynków. - Co wy z nami robicie? - pyta przerażona Ewa Mysiewicz.

Jak informuje na koniec naszemiasto.pl poseł Lech Kołakowski zapowiedział interwencję w Ministerstwie Infrastruktury. - To nie Sahara, że gdzie się chce tam się buduje. Nie wolno krzywdzić ludzi, niszczyć ich majątku - mówi.

Niebawem planowane są kolejne konsultacje w sprawie budowy Rail Baltiki.
 

źródło: naszemiasto.pl

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu