Tir z 20 tonami ryby jechał pod prąd na A1. Kierowca chory na Covid-19

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
16-04-2021,10:00 Aktualizacja: 16-04-2021,10:03
A A A

Ogromne zagrożenie powodował samochód ciężarowy z naczepą wypełnioną rybami, który jechał pod prąd A1. Kierowca ledwo trzymał się na nogach. Ale tym razem nie chodziło np. o alkohol, lecz o Covid-19.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim (woj. pomorskie) otrzymał informację o tirze, który jedzie pod prąd autostradą w kierunku Gdyni i natychmiast wysłał tam patrol.

transport trzody chlewnej, Słowenkowo, powiat świdwiński, Bartłomiej Kozicki

156 martwych prosiąt. Ciężarówka wypadła z drogi

Na drodze wojewódzkiej nr 162 w miejscowości Słowenkowo (pow. świdwiński, woj. zachodniopomorskie) z drogi wypadł samochód ciężarowy przewożący żywe zwierzęta. - Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce okazało się, że...

Ciężarówkę funkcjonariusze zastali przy punkcie poboru opłat. Od razu zauważyli, że kierowca - obywatel Rumunii - wygląda na chorego.

"Miał trudności z porozumiewaniem się i koordynacją ruchową. Nie potrafił wytłumaczyć, jak doszło do tego, że jechał niewłaściwą jezdnią. Mężczyzna nie był w stanie określić, gdzie się znajduje" - relacjonuje KPP w Pruszczu Gdańskim.

Stróże prawa przy zachowaniu środków ochrony osobistej wylegitymowali kierowcę, zbadali jego trzeźwość (był trzeźwy) i natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Zespół ratownictwa medycznego zbadał 58-latka i szybko okazało się, że jest chory na Covid-19.

"Został przetransportowany do szpitala w Gdańsku, a policjanci zajęli się zabezpieczeniem pojazdu wraz z ładunkiem. W naczepie-chłodni znajdowało się 20 ton ryby. Mundurowi nawiązali kontakt z przewoźnikiem i właścicielem towaru, informując ich o zdarzeniu i miejscu, do którego zostanie odholowany pojazd" - opisuje pruszczańska komenda.

Tir we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim został zabezpieczony na parkingu policyjnym na terenie miasta.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement