Studenci muszą niezwłocznie opuścić akademiki SGGW

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Szymon Zdziebłowski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
12-03-2020,13:45 Aktualizacja: 12-03-2020,13:50
A A A

W związku z zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2 polscy studenci i goście akademików Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie muszą je niezwłocznie opuścić - zdecydował rektor prof. Wiesław Bielawski.

Obowiązujące od 12 marca zarządzeniu nie obowiązuje studentów zagranicznych, gości z zagranicy oraz doktorantów. Jak powiedziała Anna Kiryjow z biura prasowego uczelni, władze SGGW podjęły taką decyzję, "zważając na ryzyko i przy zaleceniach lekarzy".

produkcja żywności, warzywa, mięso, produkty mleczne, jan krzysztof ardanowski

Polska ma nadprodukcję żywności. Nie zabraknie jej w sklepach

Polska produkuje żywność ponad swoje potrzeby, podstawowych produktów, takich jak mąka, mięso, mleko, jaja, warzywa nie zabraknie - powiedział zapewnia minister Jan Krzysztof Ardanowski. - Wykup żywności w sytuacji jakiegoś zagrożenia ma...

Dodała, że SGGW posiada cztery tysiące miejsc w akademikach. Jeden na pięciu studentów w Warszawie, który przebywa w domu studenckim, mieszka w akademiku SGGW. - To jest wszystko w jednym obszarze skupienia - podkreśliła.

Na razie zarządzenie dotyczące zarówno zawieszenia prowadzenia zajęć dydaktycznych, jak i nakazu opuszczenia akademików jest bezterminowe - do odwołania.

Kiryjow powiedziała, że polscy studenci zaczęli już opuszczać akademiki. Nie była jednak w stanie sprecyzować, kiedy wszyscy z nich opuszczą domy studenckie. - Mamy nadzieję, że niezwłocznie - podkreśliła.

Zapowiedziała, że w najbliższym czasie planowane jest opublikowanie na stronie internetowej uczelni dalszych praktycznych informacji dla studentów.

Z kolei prof. Tadeusz Trziszka, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zarządził, że studenci muszą opuścić akademiki do 17 marca.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement