Strażacy z OSP dłużej poczekają na dodatek do emerytury

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Monika Witkowska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
24-01-2020,13:40 Aktualizacja: 24-01-2020,13:45
A A A

Sejm skierował do komisji finansów publicznych oraz polityki społecznej i rodziny obywatelski projekt nowelizacji ustawy "O emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw".

Głosowało 455 posłów, za skierowaniem projektu do komisji było 375, przeciw 78, a 2 wstrzymało się od głosu.

Mateusz Koszałka, andrzej duda, Medal za Ofiarność i Odwagę, piotr michałek

Strażak z OSP z medalem od prezydenta. Ratował dziecko ze studni

Gdy 3-letnie dziecko znalazło się w studni, druh Mateusz Koszałka z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Annopolu naraził swoje zdrowie, a może i życie, by ratować malca. Teraz został za to odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę. W Pałacu...

Obywatelski projekt nowelizacji ustawy "O emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw" przewiduje przyznanie osobom, które przez co najmniej 10 lat były członkami Ochotniczej Straży Pożarnej dodatku do emerytury w wysokości 20 zł za każdy udokumentowany rok, podczas którego ubezpieczeni brali bezpośredni udział w działaniach ratowniczych.

W uzasadnieniu obywatelskiego projektu ustawy wskazano, że kwestia dodatków do emerytur dla wieloletnich członków OSP jest istotna z punktu widzenia społecznego i oczekiwań strażaków ochotników.

"W ich oczach przyznanie takiego prawa stanowiłoby wyraz docenienia ich trudu przez władze państwowe, a uprawnionymi do dodatku powinni być wszyscy członkowie OSP, którzy mając odpowiedni staż członkowski, byli uprawnieni do udziału w działaniach ratowniczych prowadzonych przez ich OSP" - napisano w uzasadnieniu projektu.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement