Stadnina koni w Michałowie będzie miała nowego prezesa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
28-09-2016,9:15 Aktualizacja: 28-09-2016,10:22
A A A

Trzy osoby zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu na prezesa stadniny koni arabskich w Michałowie - poinformowała Agencja Nieruchomości Rolnych. W środę odbędą się rozmowy kwalifikacyjne i w najbliższych dniach zostanie wybrany nowy prezes stadniny.

Do konkursu na stanowisko prezesa Stadniny Koni Michałów zgłosiło się czterech kandydatów. Trzech - Wojciech Janowski, Ryszard Pazera i Maciej Paweł Grzechnik - spełniło wymogi formalne określone w regulaminie i to oni powalczą o stanowisko prezesa michałowskiej stadniny. Wszyscy są związani z hodowlą koni i spełnili m.in. wymóg kierowanie zespołem przez 10 lat.

marek trela, stadnina koni, janów podlaski, jerzy bialobok, sąd, biała podlaska

Trela wróci do pracy w stadninie? Trwa proces

Do 1 grudnia Sąd w Białej Podlaskiej odroczył rozprawę w procesie z powództwa Marka Treli, byłego prezesa stadniny koni w Janowie Podlaskim, który uważa, że został niesłusznie zwolniony ze stadniny bez zachowania okresu wypowiedzenia....

- Andrzej Sutkowski, wiceprezes ANR chce zakończyć konkurs do końca tego miesiąca - poinformował rzecznik ANR Witold Strobel. Wyjaśnił, że warunki konkursu są identyczne jak w przypadku konkursu na prezesa stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim.

Anna Durmała, dotychczas pełniąca obowiązki prezesa nie ubiegała się o to stanowisko m.in. z powodu zbyt krótkiego stażu pracy. Być może zostanie ona w stadninie, ale w innym charakterze.

W lutym zastąpiła ona Jerzego Białoboka, długoletniego prezesa stadniny. Został on zdymisjonowany przez prezesa ANR Waldemara Humięckego z m.in. powodu "utraty zaufania". Wraz z nim pracę stracił prezes stadniny w Janowie Podlaskim Marek Trela.

Stadnina Koni Michałów hoduje konie czystej krwi arabskiej od ponad 60 lat. To największa w Polsce, jedna z większych w Europie stadnin koni tej rasy, gdzie znajduje się ponad 400 koni czystej krwi. Oprócz arabów są tam konie małopolskie o bardzo rzadkiej maści tarantowatej oraz kilkanaście kuców szetlandzkich. Prócz koni, hodowane są tu krowy ras jersey i holsztyńsko - fryzyjskiej, które święcą triumfy podczas wystaw w kraju.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.