Sprzętu dla OSP na pewno nie zabraknie. Tyle pieniędzy na zakupy jeszcze nie było

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
02-03-2018,19:35 Aktualizacja: 05-03-2018,15:06
A A A

Blisko 2 mln zł przeznaczy w tym roku Małopolska na zapewnienie gotowości bojowej strażaków z jednostek OSP. To największa pula środków w historii konkursu "Bezpieczna Małopolska".

Za te pieniądze druhowie będą mogli kupić m.in. nowy sprzęt wykorzystywany w akcjach ratowniczych, odzież ochronną do zadań bojowych, a także - po raz pierwszy - samochody ratowniczo-gaśnicze - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie.

straż pożarna, OSP, nowy wóz OSP, kujawsko-pomorskie, pieniądze na sprzęt dla strażaków, OSP

O takim sprzęcie większość jednostek OSP może tylko marzyć

Strażacy ochotnicy chcą gasić pożary i pomagać ofiarom wypadków, jednak często przeszkodą w szybkim dotarciu na miejsce zdarzenia i udzielenie pomocy, jest przestarzały tabor. W wielu remizach stoją wozy bojowe pamiętające lata 70. i 80....

O dofinansowanie dla swoich jednostek OSP gminy mogą ubiegać się do 16 marca (mija czas złożenia dokumentów).

- Nie bez powodu to właśnie strażacy cieszą się największym zaufaniem Polaków wśród wszystkich służb mundurowych. Na nich można liczyć w każdej sytuacji. Zawsze są w miejscach, w których jest zagrożone ludzkie zdrowie lub życie. Dlatego już od kilku lat wspieramy jednostki OSP przekazując środki na zakup sprzętu, remonty remiz czy kupując nowe samochody. Cieszę się, że w tym roku w budżecie województwa udało się wygospodarować rekordową kwotę, prawie 2 mln zł na konkurs "Bezpieczna Małopolska", a kolejne 3 mln na "Małopolskie Remizy" - mówi wicemarszałek Wojciech Kozak.

W tym roku konkurs "Bezpieczna Małopolska" został ogłoszony po raz czwarty. Od 2015 roku przekazano 103 gminom ponad 2,1 mln zł na zapewnienie gotowości bojowej 321 jednostek OSP. Tylko w 2017 roku do 69 gmin przekazano ponad 920 tys. zł. Środki trafiły do 196 jednostek OSP.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj