Sołtyska jak były senator. Ciągnęła psa za samochodem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
08-04-2021,9:25 Aktualizacja: 09-04-2021,13:57
A A A

Sołtyska wsi Wirki (pow. świdnicki, woj. dolnośląskie) i jednocześnie rolniczka ciągnęła za samochodem przywiązanego do niego psa. Poranione zwierzę trafiło pod opiekę schroniska. A kobieta tłumaczyła się przed prokuratorem.

Nie ucichła jeszcze afera związana z byłym senatorem PiS, który wlókł za autem psa i doprowadził do jego śmierci (usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem), a pojawiła się niemal identyczna, bulwersująca historia.

policja, przestępstwo, znęcanie się nad zwierzętami

Były senator, podejrzany o znęcanie się nad psem, nie trafi do aresztu

Były senator Waldemar B., podejrzany o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem, nie trafi do aresztu - postanowił Sąd Rejonowy w Kościerzynie (Pomorskie). Decyzja jest nieprawomocna. Według prokuratury, mężczyzna przywiązał...

Świadkowie, widząc ciągniętego za samochodem między Wirami i Wirkami, przywiązanego łańcuchem do haka psa, powiadomili stróżów prawa. 59-latka została zatrzymana, a zwierzę trafiło pod opiekę Fundacji Mam Pomysł, operatora Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.

"Docierając na miejsce, w gminie Marcinowice, widząc nieśmiało zerkającego z budy psiaka, jeszcze nie liczymy się z obrazem, który zobaczymy po wyjęciu go z budy. Obolały, krwawiący, w nieocieplonej budzie… Wtedy rzuca się w oczy ogromna rana (…) Dopiero w przychodni widać w pełni obrażenia. Rany, otarcia – łapy, pysk, tułów…" - czytamy w relacji na stronie internetowej schroniska.

59-latka, pełniąca funkcję sołtyski wioski, miała przyznać się do tego czynu.

- Tłumaczyła, że jej uciekł i w ten sposób chciała go doprowadzić do domu. Najpierw biegł za samochodem, potem zniknął jej z pola widzenia, wtedy dopiero zauważyła, że ciągnie go po asfalcie. Wskazują na to także plamy krwi na jezdni - powiedział na łamach portalu swidnica24.pl Marek Rusin, prokurator rejonowy w Świdnicy.

pabianice, nękanie znajomej, znęcanie się nad krową,Jolanta Szkilnik

35-latek zatrzymany za nękanie znajomej i znęcanie się nad krową

O tymczasowym, 3-miesięcznym aresztowaniu zdecydował sąd wobec 35-latka, który groził i nękał znajomą. Usłyszał też zarzut znęcania się nad zwierzęciem, bo miał dopuścić się gwałtu na krowie należącej do kobiety. Mężczyznę zatrzymali...

Wszczęte zostało postępowanie w kierunku znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem (za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności). - Będziemy sprawdzać, czy to była jednorazowa sytuacja, czy zwierzę doznawało przemocy także wcześniej - dodał.

Zatrzymana kobieta jest rolniczką. Gdy w 2018 roku kolejny raz kandydowała na radną gminy, w materiałach wyborczych pisała o sobie: "Prowadząc z mężem gospodarstwo rolne, zawsze chętnie pomagam osobom potrzebującym, bo na tym polega nasze społeczne poczucie współodpowiedzialności".

Gmina wiejska Marcinowice wydała oświadczenie, w którym wyraźnie potępiła 59-latkę.

"W związku z zachowaniem, jakiego 6 kwietnia 2021 r. dopuściła się sołtys wsi Wirki wobec swojego psa, wyrażamy ubolewanie nad tym co się stało i jednocześnie zdecydowanie sprzeciwiamy się takiemu traktowaniu zwierząt. Żaden człowiek nie powinien dopuszczać się tego rodzaju czynu, a szczególnie osoba sprawująca funkcje publiczne. Dziękujemy za skuteczną reakcję świadków, służb oraz Fundacji Mam Pomysł za zaopiekowanie się skrzywdzonym zwierzęciem. Mamy nadzieję, że rosnąca wrażliwość i świadomość społeczna sprawią, że to ostatnie tego typu zdarzenie" - czytamy w oświadczeniu.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement
Advertisement
Advertisement