Śmiertelny wypadek przy obsłudze zwierząt. Poturbowany przez byki rolnik zmarł w szpitalu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
25-01-2024,15:25 Aktualizacja: 25-01-2024,16:46
A A A

Mimo wysiłków ratowników, nie udało się ostatecznie ocalić życia rolnika, który został poturbowany przez utrzymywane w gospodarstwie byki.

Do tragicznego wypadku przy obsłudze zwierząt hodowlanych doszło w miniony poniedziałek (22 stycznia) we wsi Bielawy (pow. kościański, woj. wielkopolskie). Tam gospodarze pracowali przy stadzie byków, które w pewnej chwili stały się agresywne i zaatakowały. Na pomoc kobiecie i mężczyźnie ruszyli ratownicy medyczni z załogi karetki oraz śmigłowca LPR, a także strażacy z PSP Kościan, OSP Śmigiel i OSP Czacz.

„Po przybyciu strażaków na miejsce okazało się, że poturbowaniu przez stado byków ulegli kobieta i mężczyzna. Ratownicy z pogotowia wykonywali reanimację 52-letniego mężczyzny. Po godzinie udało im się przywrócić jego czynności życiowe” – informował na łamach lokalnego portalu koscianiak.pl Dawid Kryś, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kościanie.

Oboje poszkodowani trafili do szpitala. Okazało się, ze kobiecie nic poważnego się nie stało. Niestety, po jakimś czasie przyszła natomiast wiadomość, że życia rolnika ostatecznie nie udało się uratować.

Jak ustaliła redakcja TVP3 Poznań, policja nie prowadzi w tej sprawie żadnych czynności. Według mundurowych był to „nieszczęśliwy wypadek na terenie prywatnej posesji”.

Poleć
Udostępnij