Skradziony ciągnik wrócił do właściciela. Złodzieje wpadli już dzień po zgłoszeniu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
27-10-2021,8:40 Aktualizacja: 27-10-2021,8:48
A A A

Policjanci szybko namierzyli sprawców kradzieży ciągnika rolniczego, ale zdążyli oni usunąć elementy charakterystyczne pojazdu, by trudniej było go zidentyfikować. Mężczyźni za kratkami mogą spędzić nawet dekadę.

Traktor został skradziony z terenu jednej z firm w Głubczycach (pow. opolski). Na miejsce pojechali kryminalni, którzy zebrali i zabezpieczyli ślady oraz nagranie z monitoringu. Straty wycenione przez poszkodowanego opiewały na blisko 20 tys. złotych.

wirtualne ciągniki, Tomasz Żerański, powiat ostrołęcki, zakupy w internecie

Kolejny rolnik "nabity" w ciągnik. Zaliczka wystarczyła oszustowi

Pieniądze z zaliczki i zszargane nerwy - to koszty poniesione przez rolnika, który postanowił kupić ciągnik za 60 tysięcy złotych, wystawiony do sprzedaży w internecie. Maszyna do niego nie trafiła. Do funkcjonariuszy Komendy Miejskiej...

"Funkcjonariusze zajmujący się sprawą wpadli na trop dwóch podejrzanych w wieku 23 i 33 lata już następnego dnia. Ustalili, gdzie zamieszkują i pojechali pod wytypowane adresy. Podczas zatrzymania mężczyźni byli zaskoczeni widokiem policjantów. Po przesłuchaniu przyznali się do winy i wskazali miejsce, gdzie ukryty został skradziony ciągnik" - opisuje głubczycka Komenda Powiatowa Policji.

Maszyna była schowana na posesji w powiecie prudnickim. Były już z niej usunięte elementy charakterystyczne dla pojazdu. To nie przeszkodziło jednak stróżom prawa w identyfikacji traktora, który został już zwrócony właścicielowi.

Podejrzanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement