Ścieki leją się do Wisły. Jest ostrzeżenie dla rolników

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
01-09-2020,15:05 Aktualizacja: 01-09-2020,19:55
A A A

W Warszawie doszło do kolejnej awarii systemu rurociągów transportujących ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka, a co za tym idzie do zrzutu nieoczyszczonych ścieków do Wisły. Służby ostrzegają m.in. rolników.

"Uwaga! Ostrzegamy wszystkich użytkowników wody w Wiśle: kąpiących się, wędkarzy, odpoczywających nad Wisłą, kajakarzy, rolników pobierających wodę do pojenia zwierząt i do nawadniania upraw - o zagrożeniu zanieczyszczeniem wody. Apelujemy aby nie korzystać z wody w rzece od Warszawy do ujścia Wisły" - czytamy w komunikacie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

barycz, zatruta rzeka, wielkopolska izba rolnicza, zanieczyszczenie wód azotanami

Zatruta rzeka. Przyczyną obornik, ubojnia, czy coś innego?

Inspekcja ochrony środowiska zapowiedziała kontrole, czy posiadacze ziemi nad Baryczą naruszali przepisy dotyczące ochrony wód przed zanieczyszczeniami pochodzenia rolniczego. Wielkopolska Izba Rolnicza odrzuca oskarżenia kierowane w stronę...

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie zagrożenia szkodą lub szkodami w środowisku. Postępowanie jest prowadzone na podstawie ustawy o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie.

Warszawa zwróciła się do rządu o budowę mostu pontonowego, którym tymczasowo można będzie przesyłać ścieki do Czajki. - To przetestowane i szybkie rozwiązanie - tłumaczył Rafał Trzaskowski, prezydent miasta.

Taki most został zbudowany przez wojskowych w ubiegłym roku, kiedy doszło do pierwszej awarii. Został rozebrany po pracach naprawczych. Według służb miejskich, wszystko wskazuje na to, że awaria wystąpiła na starym odcinku, a nie na tym remontowanym (liczy ok. 100 m, a cały przesył liczy 10 razy więcej).
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj