Sachajko cieszy się z dymisji Jurgiela

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Wiktoria Nicałek PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
18-06-2018,14:40 Aktualizacja: 18-06-2018,14:53
A A A
Odejście Krzysztofa Jurgiela ze stanowiska ministra rolnictwa było długo wyczekiwane. Mamy nadzieję, że PiS na kolejnego ministra wskaże osobę, która nie będzie się bała rewolucyjnych zmian na wsi - powiedział poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko.
 
Biuro prasowe resortu rolnictwa poinformowało, że Krzysztof Jurgiel złożył w poniedziałek ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska ministra rolnictwa i rozwoju wsi. 

dymisja ministra rolnictwa, Krzysztof Jurgiel podał się do dymisji

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel podał się do dymisji

Krzysztof Jurgiel złożył dziś rezygnację ze stanowiska ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Z lakonicznego komunikatu zamieszczonego na stronie resortu rolnictwa możemy dowiedzieć się, że rezygnacja była podyktowana "względami osobistymi"....
Sachajko, który jest przewodniczącym sejmowej komisji rolnictwa na briefingu prasowym w Sejmie ocenił, że i rolnicy i konsumenci żywności długo czekali na to, by Jurgiel stracił stanowisko. 
 
- Minister Jurgiel działał bardzo pozorancko, więcej obiecywał niż robił. Jako Kukiz'15 przygotowaliśmy ponad 20 ustaw okołorolniczych i rolniczych. Wszystkie są blokowane, a ministerstwo obiecuje wiele w tej sprawie, ale nic nie robi. Czas na zmianę - powiedział polityk. 
 
Dodał, że jego klub chciał m.in wprowadzenia "znakowania żywności niewiadomej jakości oraz znakowania żywności na obecność GMO" i że od dwóch lat słyszy tylko, że resort rolnictwa pracuje nad swoim rozwiązaniem w tej sprawie. 
 
- Cieszę się z tej dymisji, jest ona bardzo długo wyczekiwana. Mamy nadzieję, że PiS jako kolejnego ministra wystawi osobę, która nie będzie się bała rewolucyjnych zmian na polskiej wsi, bo to, co się teraz dzieje, to jest dreptanie w miejscu - ocenił Sachajko. 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu