Rząd nie planuje zmian w KRUS

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
19-05-2021,9:20 Aktualizacja: 19-05-2021,9:22
A A A

Mateusz Morawiecki oświadczył, że w ramach "Polskiego Ładu" nie będzie żadnych zmian w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

- Chcemy dodatkowo wesprzeć bardzo mocno rolnictwo. Nie będziemy niczego zmieniać w KRUS. Chcemy, żeby polskie rolnictwo świętowało coraz większe sukcesy na rynkach międzynarodowych. Stąd wsparcie produkcji eksportowej i kredyty eksportowe - zapowiedział szef rządu.

Polska - nasza ziemia, Polski Ład, gospodarstwa rodzinne, dopłaty do paliwa rolniczego

PiS sporo obiecuje rolnikom

Zwiększenie stawki dopłat do paliwa rolniczego z 100 do 110 zł za ha; przygotowanie ustawy o rodzinnym gospodarstwie rolnym i większa możliwość prowadzenia działalności gospodarczej - m.in. takie rozwiązania przygotowano w "Polskim...

Jak mówił Morawiecki, z chęci wsparcia rolnictwa wynika też promocja rolniczego handlu detalicznego i budowa odpowiednich warunków na rynkach lokalnych.

- Wobec dużych partnerów nabywających polskie produkty, różnego rodzaju supermarketów czy dyskontów, polski rolnik musi mieć siłę. Dobrze, żeby się zrzeszał, stąd wsparcie spółdzielczości rolnej i wsparcie grup producenckich - oświadczył premier.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii.

Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie II progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), emerytura bez podatku do 2500 zł, inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania z wkładem własnym gwarantowanym przez państwo i dom do 70 mkw. bez formalności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj