Rusza spis rolny. Policja ostrzega przed oszustami

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
31-08-2020,14:45 Aktualizacja: 01-09-2020,13:49
A A A

Policjanci apelują, żeby zwracać baczną uwagę na dokumenty, którymi legitymować się będą osoby przedstawiający się jako ankieterzy. Oszuści mogą bowiem podszywać się pod wysłanników Głównego Urzędu Statystycznego.

1 września w całym kraju rusza Powszechny Spis Rolny 2020 przeprowadzany przez GUS. Potrwa do końca listopada, a udział w nim jest obowiązkowy. Spisywane będą gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą.

Powszechny Spis Rolny 2020, Powszechny Spis Rolny, gospodarstwo, GUS

Powszechny Spis Rolny 2020. GUS przepyta miliony rolników

Główny Urząd Statystyczny przygotowuje serwis internetowy poświęcony Powszechnemu Spisowi Rolnemu, który w tym roku odbędzie się w całym kraju. "W trosce o zapewnienie pełnej wiedzy na temat Powszechnego Spisu Rolnego (PSR),...

"Badania ankietowe realizowane będą przez ankieterów statystyki publicznej w gospodarstwach domowych lub rolnych w całym kraju, metodą samopisu internetowego, telefonicznego oraz bezpośredniego. To znaczy, że z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie, skontaktują się osobiście rachmistrzowie spisowi" - informuje Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach.

Stróże prawa uczulają, że ankieterzy, którzy odwiedzą respondentów w domach, zawsze będą posiadać imienne legitymacje umieszczone w widocznym miejscu, zawierające m.in. zdjęcie oraz podpis dyrektora urzędu statystycznego.

Każdy przedstawiciel GUS będzie posiadał ponadto upoważnienie do zbierania danych, a weryfikacje jego tożsamości będzie można dokonać w Urzędzie.

"Uwaga: Ankieter nie zbiera pieniędzy i nie prosi o dokonanie żadnej wpłaty na rachunek bankowy, nie pyta także o numer Państwa konta. Wszelkie próby podszywania się pod rachmistrzów prosimy zgłaszać na numer alarmowy 112 lub do najbliższej jednostki policji" - apelują policjanci.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu