Rusza Narodowa Loteria Paragonowa. Do wygrania samochody, laptopy, tablety

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
01-10-2015,10:40 Aktualizacja: 01-10-2015,11:57
A A A

Samochody, laptopy i tablety - to nagrody, jakie będzie można wygrać w Narodowej Loterii Paragonowej, którą resort finansów rozpoczyna 1 października.

- Zapraszam wszystkich Polaków - 1 października startujemy, a co miesiąc będziemy organizować losowanie. Najbliższe 16 listopada, ale już od 1 października możemy zbierać paragony fiskalne. Warunki są dwa - musimy mieć ukończone 18 lat, a paragon musi być na minimum 10 zł - powiedziała Izabela Leszczyna, wiceminister finansów.  

trybunał sprawiedliwości ue, podatek vat, gminy, samorządy lokalne

Rewolucja w samorządach? Gminne jednostki budżetowe nie są podatnikiem VAT

Eksperci uważają, że to rewolucyjne orzeczenie oznacza, że gminy muszą przejąć rozliczenia VAT swoich zakładów budżetowych, ale też same będą mogły odliczać podatek. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) stwierdził, że...

Jak wyjaśniła, każdy taki paragon możemy zarejestrować na specjalnej stronie internetowej (www.loteria-paragonowa.pl ) i wziąć udział w losowaniu. Narodowa Loteria Paragonowa ma na celu przede wszystkim wspieranie rzetelnych przedsiębiorców i podatników poprzez promowanie uczciwego obrotu gospodarczego.

Leszczyna przekonuje, że na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, że płacąc za towar lub za usługę, w sklepie, w restauracji, u fryzjera czy u mechanika uczestniczymy w obrocie gospodarczym i to czy bierzemy paragon fiskalny, w którym zawsze oprócz ceny za towar jest podatek VAT, ma znaczenie dla wpływów do budżetu państwa.

- Podatek VAT to tak naprawdę największa pozycją w budżecie państwa, a więc im więcej wpływów z podatku VAT, tym więcej możemy przeznaczyć środków na budowę autostrad, szkół, szpitali, także na nasze bezpieczeństwo: wojsko, policję, straż pożarną - podkreśliła.

Każdego miesiąca można wygrać opla astrę, a raz na kwartał, kiedy będą losowania z paragonów fiskalnych za usługi, do wygrania będzie nagroda specjalna - opel insignia. - Poza tym mamy jeszcze laptopy i tablety. Każdy przedsiębiorca, który jest wystawcą szczęśliwego paragonu, otrzymuje od nas tablet - dodała Leszczyna.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement