Rozhuśtane brony uderzyły dziewczynkę w głowę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
05-04-2019,15:05 Aktualizacja: 05-04-2019,15:14
A A A

Poważnych obrażeń doznała mała dziewczynka po uderzeniu bron doczepionych do przejeżdżającego obok ciągnika rolniczego. Kierowca innego traktora został mocno poturbowany, gdy wraz z pojazdem wylądował w rowie.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce w jednej z miejscowości w gminie Opoczno (woj. łódzkie). Kilkuletnia dziewczynka z poważnymi obrażeniami trafiła do jednego z łódzkich szpitali.

żułów, powiat krasnostawski, pąchowo, pijany traktorzysta, traktor w stawie

Pijany traktorzysta zasnął za kierownicą. Strażacy wyciągali ciągnik ze stawu

W Żułowie (pow. krasnostawski, woj. lubelskie) na drodze wojewódzkiej pijany kierowca ciągnika rolniczego zasnął na kierownicy. A we wsi Pąchów (pow. koniński, woj. wielkopolskie) strażacy wyciągali traktor ze stawu. Dyżurny...

- 71-letni kierujący ciągnikiem poruszał się drogą publiczną. Niestety, brony doczepione do pojazdu w sposób niekontrolowany rozbujały się i nieszczęśliwie uderzyły stojące nieopodal dziecko. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby każdy kierowca pojazdu rolniczego, do którego zamontowane są dodatkowe urządzenia zachował szczególną ostrożność podczas poruszania się po drogach - opisuje asp. szt. Barbara Stępień, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Dodatkowo okazało się, że traktorzysta w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania.

Groźny wypadek z udziałem maszyny rolniczej wydarzył się też w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Kierujący ciągnikiem marki Ursus 77-letni mieszkaniec gminy Ryglice wracał do domu.

Podczas zjeżdżania ze stromego pagórka stracił panowanie nad kierownicą, zjechał w ogrodzenie posesji i zakończył jazdę w rowie. Maszyna wywróciła się, a poturbowany gospodarz (prawdopodobnie doznał złamań kości) trafił prosto na szpitalny oddział ortopedyczny.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj